Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum yavrumu erkek mi dişi mi bilmiyorum ve nasıl eğitebilirim

Kaju

Yeni Üye
2 tane kuşum var cinsiyetlerinden emin değilim mavi olan 8-9 aylık diğer siyahlı gri olanı bilmiyorum istanbul fırtınasında garajımızda ıslanmış bi şekilde bulduk afiş falan asmamıza rağmen bulunamadı bizde sahiplendik ama siyah olan geldiğinden beri mavi bizle küstümü anlamadım eskiden ele gelirdi üstümde dururdu siyah olan geldiğinden beri onla uçuyor hiç yanıma gelmiyor nasıl tekrar ikisini eğitebilirim mümkünse cinsiyetlerinide söyleyebilirmisiniz şimdiden teşekkür ederim

unnamed (1).jpg

Yanına başka bi kuş geldiği için ilgisi doğal olarak ona kaymıştır. Alışkan olan kuşunuz sayesinde diğer kuşu da eğitebilirsiniz bence. Kafes dışındayken, alışkın olan kuşunuza avcunuzda yem,daldarı vb. verirseniz diğeri de yanına gelmeye çalışcakatır. Böyle yapa yapa zamanla alışır diye düşünüyorum. Cinsiyete gelirsek ikisi de dişi gibi geldi bana.

Yanına başka bi kuş geldiği için ilgisi doğal olarak ona kaymıştır. Alışkan olan kuşunuz sayesinde diğer kuşu da eğitebilirsiniz bence. Kafes dışındayken, alışkın olan kuşunuza avcunuzda yem,daldarı vb. verirseniz diğeri de yanına gelmeye çalışcakatır. Böyle yapa yapa zamanla alışır diye düşünüyorum. Cinsiyete gelirsek ikisi de dişi gibi geldi bana.
Alışkan olan kuşumda artık benden korkuyor yanıma yaklaşmıyor

bu kuş erkek mi acaba. ceresinin rengi zamanla kahverengi, mavi, açık mavi tonları oluyor. değişiyor yani. yanındaki dişinin kuyruğunu ısırıyor öpüşüyor çok iyi anlaşıyorlar. parmağıma da kur yapıyor hafif sıvı hissediyorum. ama anlayamadım cere rengi sürekli değiştiği için

Ekli dosyalar

• IMG_20220313_184910.jpg
    IMG_20220313_184910.jpg
    332.6 KB · Görüntüleme: 39
bu kuş erkek mi acaba. ceresinin rengi zamanla kahverengi, mavi, açık mavi tonları oluyor. değişiyor yani. yanındaki dişinin kuyruğunu ısırıyor öpüşüyor çok iyi anlaşıyorlar. parmağıma da kur yapıyor hafif sıvı hissediyorum. ama anlayamadım cere rengi sürekli değiştiği için
Daha aydınlık net bir foto ekler misiniz

Geri