Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum Yemlikten yem yemiyor?

mvlt.sylu

Yeni Üye
Muhabbet kuşu almıştık 1-2 hafta oldu 1.5 aylık falan kuşum yerden yem yiyordu kaldırdım ve yemlikten yem yiyemiyor bıraksam biraz aç kalsa inip yermi ?
ve elime nasıl alıştırabilirim kuşumu dışarı çıkarttım sabah ve konacağı yeri bilemedi sürekli uçtu havada yakaladım yoksa hala uçacak.😔Resmini Aşağıya Bıraktım.

Ekli dosyalar

• IMG_20210620_214809.jpg
    IMG_20210620_214809.jpg
    758.3 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20210620_214809.jpg
    IMG_20210620_214809.jpg
    758.3 KB · Görüntüleme: 23
Yemliğe elinizle koyun orda yem olduğunu anlatmaya çalışın, eğitim için bir kaç sorum var kuş dişi mi erkek mi agresif mi uysal mı, şu zamana kadar ne kadar yol kat edebildiniz, bi yere konmamasının sebebi evi henüz çok iyi bilmiyor olması ve çok yavru olması

Yemliğe elinizle koyun orda yem olduğunu anlatmaya çalışın, eğitim için bir kaç sorum var kuş dişi mi erkek mi agresif mi uysal mı, şu zamana kadar ne kadar yol kat edebildiniz, bi yere konmamasının sebebi evi henüz çok iyi bilmiyor olması ve çok yavru olması
Kuş erkek ve çok agresif malesef yemlikten hala yem yemiyor Yada yedi ben görmedim biraz daha deneyeceğim bir sorum var ne zaman kafesten çıkarabilirim? Cevabınız İçin Teşekürler bu arada.

Şu sıralar çıkarabilirsiniz ama bana göre 2 haftada ele gelen kuşta ışık vardır, agresif gibi görünmesi henüz size alışamadığından ve korktuğumdan, elbet size alışınca geçecektir, yem yiyordur belki ama siz görmüyorsunuzdur, elinizle yem yedirin ve dediğim gibi yem kabında yem olduğunu gösterin acıkınca mecbur yiyecektir, yinede gözlem yapın inşallah öğrenir kısa sürede

Yemliğin üst kapağını çıkardım ve ona gösterdim biraz yemeye başladı kapağı takınca gelmiyor.

Şu sıralar çıkarabilirsiniz ama bana göre 2 haftada ele gelen kuşta ışık vardır, agresif gibi görünmesi henüz size alışamadığından ve korktuğumdan, elbet size alışınca geçecektir, yem yiyordur belki ama siz görmüyorsunuzdur, elinizle yem yedirin ve dediğim gibi yem kabında yem olduğunu gösterin acıkınca mecbur yiyecektir, yinede gözlem yapın inşallah öğrenir kısa sürede
Tamam Dediğiniz Gibi Yapacağım, Bu Arada Cevabınız İçin Teşekkür Ederim Çok yardımcı oldunuz.

Bazı kuşlar kapaklıyken yemekten korkuyor kapaksız, kafes içine takılan kaplardan temin edilebilirsiniz. Rica ederim ne demek
Biraz büyüdükten sonra korkmaz herhalde kapaktan inşallah yemeye başlar yerden yiyordu normalde galiba yuvaliktan erken alınmış yuvalikta yerden yiyor ya kuşlar üzülmedim değil aslında ailesinin yanından ayırmışım gibi geldi bana çünkü daha yem kırmayı bilmiyordu kabuksuz yem aldım falan artık kırıyor çoğu şeyi bilmiyor inşallah öğrenir zamanla biraz büyüsün salarım elimede alıştırırım çünkü daha sürekli uçuyor biryere konamiyor çarpıyor falan. 💛

Biraz büyüdükten sonra korkmaz herhalde kapaktan inşallah yemeye başlar yerden yiyordu normalde galiba yuvaliktan erken alınmış yuvalikta yerden yiyor ya kuşlar üzülmedim değil aslında ailesinin yanından ayırmışım gibi geldi bana çünkü daha yem kırmayı bilmiyordu kabuksuz yem aldım falan artık kırıyor çoğu şeyi bilmiyor inşallah öğrenir zamanla biraz büyüsün salarım elimede alıştırırım çünkü daha sürekli uçuyor biryere konamiyor çarpıyor falan. 💛
Zaten önce kafes içi eğitime başlamanız gerekiyor, kafes dışı eğitim sonradan gelir

Geri