Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuma nasıl yaklaşmalıyım?

Cansunur ÖZEN

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba. Ben 5 gün önce kuş üretim yerinden erkek 1 aylık muhabbet kuşu aldım. Hayvan çok sakin uysal. Parmağımı uzatıyorum direk çıkıyo falan. Ama çok fazla uyuyor. Daha yeme yeni düşmüş yavru olmasından mıdır acaba?
20170109_121558.jpg

ilk günlerinde öyle olması normal zamanla hareketlenecektir

ele alıştırmak için millet ne çekiyor :) şanslısınız 1-0 önden başlıyorsunuz maça. Hayvanın güvenini suistimal etmeyin avuçlamayın mesela yada elinizle ani haraketler yaparak ürkütmeyin ki elinizden uzaklaşmasın daha da alışsın

ele alıştırmak için millet ne çekiyor :) şanslısınız 1-0 önden başlıyorsunuz maça. Hayvanın güvenini suistimal etmeyin avuçlamayın mesela yada elinizle ani haraketler yaparak ürkütmeyin ki elinizden uzaklaşmasın daha da alışsın

Teşekkür ederim sağ olun. Evet daha önceki muhabbet kuşum çok fenaydı onu elime alıştıramamıştım. Buna bende şaşırdım doğrusu neyse maşallah diyelim peki kuşun kuşun konuşması için ne yapabilirim?

Teşekkür ederim sağ olun. Evet daha önceki muhabbet kuşum çok fenaydı onu elime alıştıramamıştım. Buna bende şaşırdım doğrusu neyse maşallah diyelim peki kuşun kuşun konuşması için ne yapabilirim?
ilk günlerde eve ortama alışsın acele etmeyin.ne zaman size tamamen güveniyor kafes kapısı açınca kendisi çıkıyor başınıza veya omzunuza kolunuza geliyor.ardından kolay söyleyebilcegi bir kelime seçerek tek kelime ile başlayın.

ilk günlerde eve ortama alışsın acele etmeyin.ne zaman size tamamen güveniyor kafes kapısı açınca kendisi çıkıyor başınıza veya omzunuza kolunuza geliyor.ardından kolay söyleyebilcegi bir kelime seçerek tek kelime ile başlayın.

Anladım peki aynı kelimeyi kuştan duyana kadar tekrar mı etmeliyim?

Evet er yada geç konuşmaya yatkınsa o kelimeyi çıkarır.kimi kuş 1haftada kimisi 1bucuk ayda anca çıkarır o kelimeyi.illa durmadan diyeceksiniz diye birşey yok o kafesindeyken bile o kelime ile arka arkaya seslenebilirsiniz.ağustostan bu yana ben kuşuma 10kelime öğrettim bu şekilde

Evet er yada geç konuşmaya yatkınsa o kelimeyi çıkarır.kimi kuş 1haftada kimisi 1bucuk ayda anca çıkarır o kelimeyi.illa durmadan diyeceksiniz diye birşey yok o kafesindeyken bile o kelime ile arka arkaya seslenebilirsiniz.ağustostan bu yana ben kuşuma 10kelime öğrettim bu şekilde

Hadi ya. İnşallah benimki de yatkındır. Sizinki hangi kelimeleri taklit ediyor?

Cicikuş aşkım babacık aşk beşiktaş aşkkuş kartal gol gol gol ismimide söylüyor artık bugünlerde :D

Vay arkadaş imreniyorum ya 3 ay oldu bi aşkım demedi gitti bizimki :S Denemediğim şey kalmadı sanıyordum ama bir arkadaşın bir önerisi oldu.. Bakalım şimdi de bir müddet onu deneyeceğim..

kuştan kuşa degişiyor şans kadar sabırda önemli tabi

bikaç yerde okumuştum akşam üzeri ve sabah uyandıkları saatte daha alıcı oluyorlarmış diye ama özellikle yaptıgımız birşey olmadı yanda koltukta otururken bile arada sırada seslendik.1. kelimeden sonra digerlerini çok kolay söyledi hep

bu konumda sonlara doğru mevcut.
http://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kusum-hakkinda-bilgi-lutfen.55320/#post-523382

yazdığı yorumda aşağıda

Bunu bi dene hem Kendini hemde Kusu yormadan Konusmaya alisir. Ben 3 Ayri Kusta denedim ve hepiside konsumaya basladi. Ha bu demek degildirki her Kus konusur. Ama gercektende cok güzel bir Cözüm ve Kusunuz cok tatli, konusmamasida pek önemli degil. Hadi Kolay gelsin.

http://www.muhabbetkusu.com.tr/index.php?threads/Konuşturma-için-etkili-olur-mu?.53805/

bikaç yerde okumuştum akşam üzeri ve sabah uyandıkları saatte daha alıcı oluyorlarmış diye ama özellikle yaptıgımız birşey olmadı yanda koltukta otururken bile arada sırada seslendik.1. kelimeden sonra digerlerini çok kolay söyledi hep
Teşekkürler deneyeceğim

Konuşması icin bi kac kelimeyi tekrarlayon ufak oldugu icin rahat ogrenicektir kisa surede ogrenir kendiniz ilgolenemiyorsaniz ses kaydi acin yanında ama kendiniz ilgilenip konusursaniz onunla daha iyi olur

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri