Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda aşırı kusma ve aynı anda astım

Abdulgani Aslan

Yeni Üye
merhabalar yazım biraz uzun olabilir ama sizden ricam sonuna kadar okumanız.Önceleri iki muhabbet kuşum vardı limon ve bulut adında ve maalesef bulutu bu hastalık yüzünden kaybettik ama ölmesin diye ne veteriner ne pet shopcu nede kullanmadık vitamin ve ilaç bırakmadık.Fakat en sonunda ellerimde can verdi kuş.Bende limon da ölmesin diye ona bir arkadaş aldım çünkü kuş ne yemek yedi nede su içti bulut ölünce.Bizde ona albino türünde bir arkadaş aldık melek adında fakat aynı hastalık kafesi ve tüm eşyaları defalarca kez temizlememe rağmen melekdede ortaya çıktı ve iyileşti.Buna rağmen 1-2 haftada bir tekrar tekrar bu hastalık nüks ediyordu ama iyileşiyordu bir kaç gün içinde ama bu sefer durumu çok daha ağır aynı anda astım da oldu melek.Nefes alırken kuyruğu inip kalkıyor ve nefes almakda zorlandığı için tuhaf sesler çıkarıyor ve ne yiyiyorsa kusuyor. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz? Hasta kuşla diğer kuşun kafedlerini tedavi sürecinde ayırın. Hasta kuşun suluğundaki suya beş damla limon damlatın. Duruma göre ilaç tedavisi gerekebilir.

çok sağolun önerileriniz için diğre kuşu ayrma konusunu diğer kuşumda uyguladım aslında ama hasta kuş çıldırıyor ayırınca bende kendine zarar vericek diye ayırmadım ve şaşırtıcı biçimde erkek kuşum defalarca kez hasta kuşun yanında kalmasına rağmen bir sıkıntı yaşamadı ve dişi kuşumda şu an çok iyi Allaha şükür ama bi iyileşiyor 2 hafta sonra aynı hastalık anlamadım gitti kuşun şu anki fotoğrafları var fakat dışkısının fotosu yok internetten bir benzerini buldum

Ekli dosyalar

• P1010806.jpg
    P1010806.jpg
    130.3 KB · Görüntüleme: 32
  • IMG_20181116_223653.jpg
    IMG_20181116_223653.jpg
    2.3 MB · Görüntüleme: 25
Dışkıların etrafında hep böyle sarı yayıntı mı oluyor? Dışkılar da fotoğraftaki gibi düzenli mi yoksa dağınık mı?

Dışkısı dağınık ama sarı yayıntı çok daha az siyahlık daha fazla ama bugün çok daha iyi dışkısı düzeldi fakat hala biraz yorgun ve kustuğundan ötürü kirlendi havalar soğuk ev ne kadar sıcakda olsa güvenemiyorum yıkanmasına iştahı da yerinde meyve versem bi sıkıntı olurmu acaba düzelmesine yardımı dokunurmu merak ediyorum

Dışkısı dağınık ama sarı yayıntı çok daha az siyahlık daha fazla ama bugün çok daha iyi dışkısı düzeldi fakat hala biraz yorgun ve kustuğundan ötürü kirlendi havalar soğuk ev ne kadar sıcakda olsa güvenemiyorum yıkanmasına iştahı da yerinde meyve versem bi sıkıntı olurmu acaba düzelmesine yardımı dokunurmu merak ediyorum
Güncel dışkı ve kuşun fotoğrafını ekler misiniz? Taze meyve sebze verin tabii.

Geri