Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda ayak şişliği ve iltihabı

Pdrci Bey

Yeni Üye
Muhabbet kuşumda ayak şişliği ve iltihabı var ne yapmam gerek yardım ediniz?

kuşum 4-5 aylık ishalide var az yem yiyor ve çok durgun sürekli uyku halinde. sol ayağının üstünede basamıyor sol ayagının yanındaki tüyler sarı galiba iltihab

resimleride bunlar

Ekli dosyalar

• IMG_20170503_110801.jpg
    IMG_20170503_110801.jpg
    1,006.2 KB · Görüntüleme: 2,489
  • IMG_20170503_110824.jpg
    IMG_20170503_110824.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 2,215
  • IMG_20170504_141607.jpg
    IMG_20170504_141607.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 2,089
  • IMG_20170504_141549.jpg
    IMG_20170504_141549.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 2,261
O zaman adaptasyon problemi yok. İshali var ise ERCEFURYL şurup (eczaneden alınabilir) sabah akşam ağzına bir damla damlatın. Suyuna da Probiyotik (kuru maya) ilave edin. Ağzını açtırmak için aşağıdaki video'dan faydalanabilirsiniz. Antibiyorik li merhemi de eczanaden alın Terramycin olabilir Eczacıdan yardım da alabilirsiniz.
Geçmiş olsun.

Simdi veteriner den geldim bi krem ve antibiyotik verdi kremi uyguladim antibiyotigi suyuna kattim

İlaci uygulayayim inşallah cabucak iyileşir.Tesekkur ederim.

Bu antibiyotik ne diyosun abi suluga ne kadar koymaliyim

Ekli dosyalar

• KgJ23R.jpg
    KgJ23R.jpg
    49.4 KB · Görüntüleme: 2,385
veteriner ne dediyse onu uygulayın ekstra birşey yapmayın komplikasyon oluşmasın

merhemini sürdüm ayağı iyileşti ancak merhem sürdüğüm bacaktaki tüyleri birbirine yapıştı kuş açmaya çalışıyor ancak açamıyor ne yapsam açması kolaylaşır

ve kuşum bu süre içinde çok zayıfladı göğüs kemiği elime gelmeye başladı çok çok az yem yiyor suyunuda ben içiriyorum o zaman içiyor çok halsiz sürekli uyuyor iştihasının açılması için neler yapmalıyım

yardım edin!!!!!!

vitamin ver ağızdan hergün 1 damla ama iyi bir vitamin olsun içinde amino asitlerde olan ve sonra veteriner bana geçen ensure diye bir beslenme sıvısı önermişti 8 liraydı sanırım ondan alıp gün içinde 1er damla şeklinde 4-5 kere içir eğer bulamazsan hero babynin bebek mamasından ver ve mutlaka probiyotik kullan, bu arada kremi sürmeye devam ediyorsan bırak muhtemelen ayağındaki kremi bir şekilde yiyor yada tüylerde kalanı temizlemeye çalışırken yiyor olabilir.

tüyleri açmak için ılık suya sokabilirsin ayağını yada suyla ıslattığın bir bezle silebilirsin

ensure zayıflık için mi nerden bulurum peki bu ilacı
mama denedimde ağzını açmıyor enjektörle mi uygulayayım ve hero baby sulandırmaya gerek var mı

ensure sıvı olarak var damlalıkla verebilirsiniz eczanelerde bulunuyor vanilyalısını daha çok seviyorlar diye duymuştum, yüksek kalorili bir içecek zayıflığı için

hero babyi sulandırmaya gerek yok bildiğimiz bebek maması çay kaşığıyla yada duruma göre enjektörle verebilirsiniz

bunların dışında kafese dal darı koyun ve eğer elinizde yem yiyorsa elinizde yem yedirin bazen kafeste yemesede elinizden yiyebiliyorlar

bugun ayaklarını yıkadım ama yine geçmedi merhem
dal darı koydum ama alışmamış daldarıya onun için yemiyor nasıl alışır acaba

siz sabunlu suyla bir yıkayın sonra kurulayın mümkün olduğunca gitsin merhem
dal darıya nasıl alışacağı konusunda fikrim yok

bu arada söylememişim sanırım götürebilirseniz iyi bir veterinere götürün eğer iştahda artış olmazsa

Geri