Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda Dengesizlik ve Sürekli Uyuma

mrdarkfighter

Yeni Üye
Muhabbet kuşum yaklaşık 5 gündür bu şekilde. Veterinere götürdük 2 gündür 4 damla bioamino vit ve antibiyotik suyuna karıştırıyoruz. Sabah akşam ventolin 100mcg ve filoxodite sprey sıkıyoruz. Götürdüğümüz veteriner hastalığı anlatınca bu ilaçları yazdı. Kuşum sürekli gözlerini kapatıp uyuyor. Uçmuyor ama bazen bir anda kalkıp uçunca konduğu yerde kafası sağa sola sallanarak başı dönüyor. Dengesini kaybedip düşecek gibi oluyor. İlaçların 2. Günü denge kaybı daha az ama yemek yemiyor su içmiyor sürekli gözü kapalı uyuyor. Çok nadiren yemine inip birkaç tane alıyor hemen tüneğine geri dönüyor. Dışkısı siyah ve sarı. Ne yapmam gerekli doktorun dediklerini yapıyoruz ama pek güvenemedim. Doktor astım olabilir dedi nefes alamadığından başı dönüyor olabilir dedi sprey yazdı. Ne olur ne olmaz antibiyotikte verdi suyuna karıştırıyoruz. Dün tünekte kanatlarını hafif açarak duruyordu. Hasta olduğunu ilk anladığımızda da tek ayağını kendine doğru çekip gövdesini tüneğine yaptırmıştı. Ne olur yardım edin hayatı bir tehlike olabilir mi? Veteriner ilaçlardan 1 hafta sonraya randevu verdi.

Bunlar kuşumun ve dışkısının resimleri. Yukarda yazdığım şeylere ek kuyruğu çok titriyordu yukarı aşağı o bugün daha az. Ama yem ve su yemiyor.

Bu yeni dışkısının resmi: https://resimyukle.io/r/7UD7pQsXSv

Az önce spreylerini sıktık 10 dk soludu.
Sonrasında kafasını sallayarak zaten azıcık yediği yemleri ve suları ağzından etrafa sıçrattı. Ne yapalım ne olur yardım edin.

Benim kustada ayni durumlar var nefes almada sorun yok diski ayni hemen hemen ve bitkin ..yaklasik 10 gundur 2 cesit anbitiyotik verdik ama sonuc dahada kotu yarin prebiyotik verecem artik

Geri