Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumda Deri Döküntüsü

Rufai.23

Yeni Üye
Arkadaşlar selamunaleyküm muhabbet kuşum 3 gündür uzun süren kaşınma seansları var bugün farkettim ki kaşınınca resimdeki gibi kuru birşey düşüyor bunun sebebi nedir? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

DSC-5191

Tüy değişimi oluyordur bir sorun yok,o dökülenler deriden değil yeni çıkan tüylerden kaynaklanıyor

Ne yapılması gerekiyor?
Pek birşey yapmaya gerek yok biz de aynı durumdayız şu an.Eğer hayvan tüydeyse rahatlaması için bir kaç damla sirke damlatın suya,3-4 gün üzerine sıkın.Ortam sıcak olmalı ama üşümemesi gerekiyor kesinlikle.

Pek birşey yapmaya gerek yok biz de aynı durumdayız şu an.Eğer hayvan tüydeyse rahatlaması için bir kaç damla sirke damlatın suya,3-4 gün üzerine sıkın.Ortam sıcak olmalı ama üşümemesi gerekiyor kesinlikle.
Suyuna sirke katarım da içiyor mu bilmiyorum Şimdi kesin tüy değişimdir diimi?

Suyuna sirke katarım da içiyor mu bilmiyorum Şimdi kesin tüy değişimdir diimi?
Arada bende katıyorum içiyordur,evet bu tarz döküntü tüyle alakalı.Yeni çıkacak tüyler kılıfını döküyor gibi düşünün.Tüyde olmasa da olur benimki de arada yapıyor.Kaşıyıp döküyorlar.Vitamin verin,beslenmesine dikkat edin bu dönemi daha rahat geçirir.

Arada bende katıyorum içiyordur,evet bu tarz döküntü tüyle alakalı.Yeni çıkacak tüyler kılıfını döküyor gibi düşünün.Tüyde olmasa da olur benimki de arada yapıyor.Kaşıyıp döküyorlar.Vitamin verin,beslenmesine dikkat edin bu dönemi daha rahat geçirir.
Teşekkürler vitamin veriyorum yemine dikkat ediyorum

Kuşum henüz 40 günlük felan tüy e girer mi ki küçük kuşlar?
Benim kuşum 3 aylık gibi girmişti ilk tüye,daha önce oluyor mu bilmiyorum açıkçası.Sizin ki tüyde olmayabilir.O dökülen kepek tarzı şeyler normal bir durum.Yeni çıkacak tüylerden de olabilir.Tüye girmesi şart değil.

Benim kuşum 3 aylık gibi girmişti ilk tüye,daha önce oluyor mu bilmiyorum açıkçası.Sizin ki tüyde olmayabilir.O dökülen kepek tarzı şeyler normal bir durum.Yeni çıkacak tüylerden de olabilir.Tüye girmesi şart değil.
teşekkürler

Geri