Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda halsizlik var

Göktuğ59

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar forum da yeniyim bi hatam olursa şimdiden özür dilerim konuya geliyim muhabbet kuşum kanatları yarı açık şekilde duruyor arada titretiyor ve hep uyku halinde evde değildim gelince farkettim kafesini açtım ama çıkmıyo parmağıma alıyorum çıkarmak için çıkmıyo geri giriyor bir de kafes tabanında farkettim yemleri olduğu gibi çıkarmış sindirememiş gibi.Resim ekledim

Ekli dosyalar

• 8CDE2947-6A9C-46C2-BDC7-071689699815.jpeg
    8CDE2947-6A9C-46C2-BDC7-071689699815.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 30
  • 01852F2A-D89A-4C51-84BB-CF0DF5AA69A4.jpeg
    01852F2A-D89A-4C51-84BB-CF0DF5AA69A4.jpeg
    1.3 MB · Görüntüleme: 34
Veterinerden tetra mezatin ve vilmektin alın. Vilmectini ense derisine 1 damla 10 gün sonra bir damla daha. Tetrayı da çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar 5 gün süreyle su her gün değişecek. Elinizi çabuk tutun ilerlemiş hastalığı.

Veterinerden tetra mezatin ve vilmektin alın. Vilmectini ense derisine 1 damla 10 gün sonra bir damla daha. Tetrayı da çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar 5 gün süreyle su her gün değişecek. Elinizi çabuk tutun ilerlemiş hastalığı.
Yanıtınız için teşekkür ederim tam olarak hastalığı nedir acaba nefes alışı sık sık baya gaga açıyo sürekli yarın alıcam ilaçları

3 ihtimal var iç parazit , cocsidiosis , mantar. İlk ikisi için ilaç önerdim. Tedavinin 3. Günü dışkıda düzelme olmazsa yazın. Ağzını da koklayın kötü kokuyor mu ?

3 ihtimal var iç parazit , cocsidiosis , mantar. İlk ikisi için ilaç önerdim. Tedavinin 3. Günü dışkıda düzelme olmazsa yazın. Ağzını da koklayın kötü kokuyor mu ?
Koklayabildiğim kadarıyla kötü bir koku yoku kafesten çıkmıyor ben de avucumla alıp çıkarmak istemiyorum korkmaması için

Yanıtınız için teşekkür ederim tam olarak hastalığı nedir acaba nefes alışı sık sık baya gaga açıyo sürekli yarın alıcam ilaçları
Hayvanlar bizim gibi esner gagasını açması esnemesi.Birde muhabbet kuşları genellikle terleyince kanatlarını açar.İshalse ishali geçirmek için yemliğine yulaf koyun ve bol bol su içirin şırıngayla ağzına hafifçe.Siz yine veterinere gidin durumu normal gözükmüyor.

Hayvanlar bizim gibi esner gagasını açması esnemesi.Birde muhabbet kuşları genellikle terleyince kanatlarını açar.İshalse ishali geçirmek için yemliğine yulaf koyun ve bol bol su içirin şırıngayla ağzına hafifçe.Siz yine veterinere gidin durumu normal gözükmüyor.
Hocam konu almış başını gitmiş en son yazı 2017 de yazılmış :)

Geri