Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda hırıltılı solunum

Slngrmn

Yeni Üye
Merhabalar herkese,
Çeşitli sebeplerle bu forumu takip ediyor, bilgileniyordum. Şimdi maalesef bir ihtiyaçla özel bilgi alma ihtiyacındayım. Son 3 gündür muhabbet kuşumdan özellikle hırıltılı ses geliyor. Linkte dün sabah çektiğim videosunu koyuyorum.
Yakın geçmişte iki defa hastalandı ve iyileşti. Kısaca bahsedeyim. Muhabbet kuşum yılbaşı zamanında hastalanmıştı. O zamanki veterineri kursak mantarı teşhisi koymuştu yoğun bakım beslemesi ve zeolit ile iyileştirmişti. Şubat sonunda tekrar hastalandı bu sefer başka bir veteriner akciğer yangısı teşhisi ile antibiyotik (baytril) ve crystalin tedavisi uygulattı. 1 haftada topladı, ilaçları toplam 2 hafta kullandı. Önceki hastalıklarında videodaki hırıltı durumu yoktu. Veteriner baytrile devam etmemizi söyledi ama sizlere de danışmak istedim. İyi dilek ve dualarınızı bekliyoruz. Video linki

Merhabalar herkese,
Çeşitli sebeplerle bu forumu takip ediyor, bilgileniyordum. Şimdi maalesef bir ihtiyaçla özel bilgi alma ihtiyacındayım. Son 3 gündür muhabbet kuşumdan özellikle hırıltılı ses geliyor. Linkte dün sabah çektiğim videosunu koyuyorum.
Yakın geçmişte iki defa hastalandı ve iyileşti. Kısaca bahsedeyim. Muhabbet kuşum yılbaşı zamanında hastalanmıştı. O zamanki veterineri kursak mantarı teşhisi koymuştu yoğun bakım beslemesi ve zeolit ile iyileştirmişti. Şubat sonunda tekrar hastalandı bu sefer başka bir veteriner akciğer yangısı teşhisi ile antibiyotik (baytril) ve crystalin tedavisi uygulattı. 1 haftada topladı, ilaçları toplam 2 hafta kullandı. Önceki hastalıklarında videodaki hırıltı durumu yoktu. Veteriner baytrile devam etmemizi söyledi ama sizlere de danışmak istedim. İyi dilek ve dualarınızı bekliyoruz. Video

Durduğu yerde ağız açma kapama hareketi yapıyor mu veya uçtuğunda nefeslenmesi 2 3 dakika kadar uzun sürüyor mu hırıltısı olduğunu söylediniz solunum problemi olabilir tekrar aynı sebeple veterinerinize bir baktırın sonuç alamazsanız daha iyi bir veterinere götürün, daha fazla ilerlemesin hastalığı

Geri