Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum'da mantar var vazelin sürsem geçer mi???

BaranUzun-021

Yeni Üye
Başlıkta belirtiğim gibi kuşumun sadece gagasının kenarında mantar var.Vazelin bunu geçirir mi yoksa merhem mi süreyim??
27335347_1186713221462629_23898459_o.jpg

Evet benim kuşumun gagasında da vardı. Vazelin sürdüm ve geçti.

Şimdi elim sürmek zorunda kaldım başka türlü izin vermiyor mantarın olduğu yeri sürekli kaşıyor bir yerlere sürtüyor sizce neden böyle yapıyor ???

Kulak temizlemek için kullanılan çubuklarla vs. yap diyenler olmuştu banada. Ama bende elimle sürmek durumunda kalıyordum. Ve 4 gün boyunca gündüz ve akşam olmak üzere günde 2'şer defa sürdüm. Mantar geçmişti. Çok fazla detaylı bilgim yok neden öyle yaptığına dair. Daha tecrübeli kişiler daha uygun cevaplar verebilir. Ben sadece vazelin'in işe yaradığını biliyorum, tecrübeyle sabit olarak. Umarım sizin kuşunuzda bir an önce sağlığına kavuşur. İyi forumlar :)

Elinizle sürebilirsiniz.Sabah akşam iki kez sürün. Ancak sürümlerden önce sıcak suya kulak pamuğunu batırıp önce gagasının üzerini temizleyin.Daha sonra vazelin sürün.Kaşınmasının sebebi vazelin rahatsız ediyor.O nedenle kaşınıyor.Ancak bir zararı yoktur.Ayaklarına da sürün.

Geri