Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda mantar ve astım varmış?

Bergee

Meraklı Üye
Merhabalar, muhabbet kuşum pek fazla uçamıyor yani uçabiliyor fakat, çok çabuk yoruluyor ve uçarken sürekli ses çıkarıyor canı acıyormuş gibi. Bugün bir üreticiye götürdüm ve kendisi kanatlı hayvanlar hakkında veteriner gibi bir şey o bölümü okuyor. Götürdüğüm de ağzına falan bakıp mantar ve astımı olduğunu söyledi iki ilaç önerdi şimdi bana ne kadar doğrudur söyledikleri? O ilaçları alıp kullansam bir faydasını görür müyüm?

Önerdiği ilaçlar;

İlk olarak "Ornimix DT" kullanacaksın dedi 4 gün.
Daha sonra "Ronidazole" kullanacaksın dedi.

Mantar derken kursak mantarı mı? Kusma, gagada ekşi koku, halsizlik, iştahsızlık, zayıflama yoksa kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum ağzına bakarak anlaşılacak bir durum değil

Mantar derken kursak mantarı mı? Kusma, gagada ekşi koku, halsizlik, iştahsızlık, zayıflama yoksa kursak mantarı olduğunu düşünmüyorum ağzına bakarak anlaşılacak bir durum değil
Eee neyi var ki hocam o zaman bu kuşun kime götürmeliyim bu kuşu istanbul içinde cidden üzülüyorum :( Uçamıyor uçarken sürekli ses çıkarıyor 8 aylık oldu hala doğru dürüst uçamıyor :(

Eee neyi var ki hocam o zaman bu kuşun kime götürmeliyim bu kuşu istanbul içinde cidden üzülüyorum :( Uçamıyor uçarken sürekli ses çıkarıyor 8 aylık oldu hala doğru dürüst uçamıyor :(
Solunum sıkıntısı var o belli fakat mantarı nereden çıkarmış bilemedim, doksimis ilaç temin etme şansınız var mı

Geri