Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumda nedenini anlayamadığımız hastalığı

@ADRIAN Merhaba Ahmet bey, bir kaç ay önce kuşum bu konunun ilk başlarındaki gibi solunum problemi vardı kuyruk atmasıyla birlikte hidrodoksi-s ile sizin tavsiyenizle çözmüştük.Şuanda neredeyse tüm belirtiler tekrar geri geldi ve bunlara ek nefes alıp verirken ağzını açıp ağzundan nefes alıp veriyor tavsiyeniz ne olur ? videoyu aşağıya bırakıyorum
VİDEO:

@ADRIAN Merhaba Ahmet bey, bir kaç ay önce kuşum bu konunun ilk başlarındaki gibi solunum problemi vardı kuyruk atmasıyla birlikte hidrodoksi-s ile sizin tavsiyenizle çözmüştük.Şuanda neredeyse tüm belirtiler tekrar geri geldi ve bunlara ek nefes alıp verirken ağzını açıp ağzundan nefes alıp veriyor tavsiyeniz ne olur ? videoyu aşağıya bırakıyorum
VİDEO:
@ADRIAN

VİDEO:
@ADRIAN

VİDEO:
@alph

Kuyruk atma derecesi yüksek değil lakin gıcırdama sesi çıkarıyor, etken olarak doksisiklin etken maddeli farklı bir ilaç kullanmak yararlı olur doksimis, levadoks, monodoks olabilir ek olarak Hava kesesi paraziti ihtimaline karşı ivermektin'in içeren ense damlası alıp kuşun ense kısmına 1 damla damlatmak yararlı olacaktır şayet sorun yine çözülmez ise artık kronik solunum yolu sorunları yada astım teşhisi için veterinerden destek almanız gerekir.

Kuyruk atma derecesi yüksek değil lakin gıcırdama sesi çıkarıyor, etken olarak doksisiklin etken maddeli farklı bir ilaç kullanmak yararlı olur doksimis, levadoks, monodoks olabilir ek olarak Hava kesesi paraziti ihtimaline karşı ivermektin'in içeren ense damlası alıp kuşun ense kısmına 1 damla damlatmak yararlı olacaktır şayet sorun yine çözülmez ise artık kronik solunum yolu sorunları yada astım teşhisi için veterinerden destek almanız gerekir.
@ADRIAN adrian bey nolur yardımcı olur doksimis her yeri aradım ama satan bir yer bulamadım ya da levadoks dediklerinizden kuşun durumu kötüye gidiyor temin edebileceğim neresi var lütfen yardımcı olun

@ADRIAN doksimis kullandık 5 gün ama bir farklılık olmadı, hala ağzından nefes alıp veriyor ama dün bir değişiklik oldu burnu iç taraftan kanadı kendi kendine ve kanadıktan sonra nefes alışverişi çok rahatladı bu 6-7 saat sürdü sonrasında gün içinde gıcırtı sesleri çok ve az olmak üzere devam ediyor, veterinere götürüp ne gerekiyorsa yapmak isterim ancak röntgen vs cekebilecek çevremizde bilmiyorum, siz istanbul-bursa da iyi bir veteriner biliyorsanız paylaşabilir misiniz?

Geri