Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu göndermeli miyim?

Defne.q

Yeni Üye
Herkese merhaba.
Benim 2 3 yıldır baktığım bir muhabbet kuşum var
Aslında 2 tanelerdi ama disi 7 8 ay önce kaçtı. Şu an kalan kusumda çok aşırı korkakti. Kaçan kuştanda çok.korkuyordu. ne rahat yem yiyor ne su iciyordu. O kaçtıktan sonra yanına başka almadık. Hala çok korkak ama yalnız daha mutlu. Rahat yem.yiyor kendi kendine sakiyor ötüyor.
Neyse 2 gün önce bı tanıdığın kuşunu aldim geldim.(iyi bakmiyorlardi ve kafesten salmiyorlardi hiç.kıyamadım aldım) o da erkek.
Hareketli neşeli bir kuş. Benim kuşuma da yanaşmaya çalışıyor ama benim.kus kaciyor.kafesin içine girmiyor. Girse de ordada kaçıyor gaga atıyor gitsin diye. Yeni kuş saldırgan değil gayet iyi huylu. Ama benim kuşum çok.korkuyor pısıp kaldı.
Ne yapmalıyım sizce .yeni kuşu başka birine sahiplendirsem mı? Kıyamıyorum da . Sizce korkak kuşum zamanla kendine zarar vermediğini görüp alışır mı yeni kusa. Biraz zaman mı vermeliyim

Arkadaşlar fikri olan yazabilir mi? Cidden ne yapacağımı şaşırdım. Korkak kuşumun yeni kusa alışma ihtimali var mı. İkiside erkek

Benim 3 kuşum oldu.ikisi kendi kuşlarım isteyerek aldım onları.3.kuş 1-2 ay önce geldi.yaşlı,korkak,bakımsız.bende kıyamadığım için aldım.iki erkek kuşum bir kafeste diğer kuş tek başına başka bir kafeste yaşıyor.imkan varsa başka bir kafese alın sizde kalsın.iyi bakacak biri varsa sahiplendirin.iki erkek kuş gayet iyi anlaşabiliyorlar ama benimkiler küçüklükten beri aynı kafesteler.

35614

Bu şekil kafeste rahat rahat yaşarlar.

Ekli dosyayı görüntüle 35614
Bu şekil kafeste rahat rahat yaşarlar.
Şuan ikisinin bulunduğu kafes geniş.korkak kuşum sorun etmese rahat rahat yaşarlar ama işte cok.tirsak.
Bir tane küçük kafesim var. Ona koyunca da sürekli birbirlerine ötüyorlar. Yeni kuş kafeste durmak istemiyor korkak kusun yanına gitmeye calisiyor.
Alışma imkanı yok mu hiç sizce? Burda herkes küçük kafeslere hapsediyor ve ucma imkanı vermiyorlar kuşlara. İyi bakacak birini bulsam vericem hemen.

Şuan ikisinin bulunduğu kafes geniş.korkak kuşum sorun etmese rahat rahat yaşarlar ama işte cok.tirsak.
Bir tane küçük kafesim var. Ona koyunca da sürekli birbirlerine ötüyorlar. Yeni kuş kafeste durmak istemiyor korkak kusun yanına gitmeye calisiyor.
Alışma imkanı yok mu hiç sizce? Burda herkes küçük kafeslere hapsediyor ve ucma imkanı vermiyorlar kuşlara. İyi bakacak birini bulsam vericem hemen.
İki kafes varsa ikisini 1 hafta ayırın.kafesleri aynı odada tutun sonra beraber salın.birbirlerine alışırlar.1 hafta sonra aynı kafese koyun gözlemleyin.kavga çıkmadığı sürece ayırmayın.zamanla ikisi birbirine alışırlar.mutlaka iki yemlik olsun.benim kuşlarım iki mamalık ve yemlik kullanmazsam birbirlerine huzur vermiyorlar.onun dışında hiç kavga etmezler.ilk koyduğumda mutlu şanslının kuyruğunu çekiyordu.1 hafta sonra falan o davranışta kalmadı.

İki kafes varsa ikisini 1 hafta ayırın.kafesleri aynı odada tutun sonra beraber salın.birbirlerine alışırlar.1 hafta sonra aynı kafese koyun gözlemleyin.kavga çıkmadığı sürece ayırmayın.zamanla ikisi birbirine alışırlar.mutlaka iki yemlik olsun.benim kuşlarım iki mamalık ve yemlik kullanmazsam birbirlerine huzur vermiyorlar.onun dışında hiç kavga etmezler.ilk koyduğumda mutlu şanslının kuyruğunu çekiyordu.1 hafta sonra falan o davranışta kalmadı.
Kafesler yanyana mı dursun. Yoksa aralarında uzaklık olsun mu? Yeni kuş çıkmaya çalışacak sürekli ama tek çözüm buysa mecbur hapsolcak 1 hafta kafese :(

Kafesler yanyana mı dursun. Yoksa aralarında uzaklık olsun mu? Yeni kuş çıkmaya çalışacak sürekli ama tek çözüm buysa mecbur hapsolcak 1 hafta kafese :(
Mesafe olsun ama birbirlerini görsünler.kuşları birlikte salın sorun olmaz.sadece sonra ayrı kafese koyun.baktınız anlaştılar 1-2 güne koyup deneyin.ben 1 hafta ayrı tutmuştum.

Mesafe olsun ama birbirlerini görsünler.kuşları birlikte salın sorun olmaz.sadece sonra ayrı kafese koyun.baktınız anlaştılar 1-2 güne koyup deneyin.ben 1 hafta ayrı tutmuştum.
Umarım işe yarar ve yeni kuşu vermek zorunda kalmam.. teşekkürler

Muhabbet kuşları sosyal kuşlardır bir müddet ayrı kafeslerde kalsınlar kendi kuşunuzu salın sadece ilgisini çekip yeni gelenin yanına gitmeye başladığında beraber salarsınız, iyice alışınca geniş tek bir kafeste bakabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Muhabbet kuşları sosyal kuşlardır bir müddet ayrı kafeslerde kalsınlar kendi kuşunuzu salın sadece ilgisini çekip yeni gelenin yanına gitmeye başladığında beraber salarsınız, iyice alışınca geniş tek bir kafeste bakabilirsiniz.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Korkak kuşumun kanat hastalığı olduğu için ucamiyor maalesef. İlgisini çekse bile yeni kusun yanına gidemez.

Geri