Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumu veterinere götürdüm

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Veterinere durumu anlattım. Kullandığım ürünleri, yaptığım şeyleri falan söyledim. Daha sonra veteriner kuşu eliyle muayene etti ve kursak kalınlaşması var dedi. Ardından yeni yaptığı dışkılarına bakarak sindirim problemi olduğunu söyledi. Bana resimde attığım antibiyotik, probiyotik ve vitamini verdi. Suluğa iki parmak kalınlığında su katarak bunları üstünde yazdığı şekilde koymamı söyledi. Bunu tam 10 gün boyunca kullanıp tekrar gelecekmişim. Bu kadar az su kullanmak ve tüm ürünleri karıştırmak sorun olmaz mı dedim, olmaz dedi. Hem de 10 gün boyunca devam edeceğim. Sizce sorun olmaz mı?

Ekli dosyalar

• IMG-20210528-WA0000.jpg
    IMG-20210528-WA0000.jpg
    84 KB · Görüntüleme: 25
Dışkı tahlili yaptı mı?
Hocam afyondaki bütün veterinerleri aradım. 2 klinikte tahlil yapıyoruz dediler. Birine gittim. İşte dışkılara baktı tahlile gerek yok dedi. Yani bu şekilde ilaç kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Bir dahaki sefere öbür veterinere gideceğim. Hiç memnun kalmadım.

Hocam afyondaki bütün veterinerleri aradım. 2 klinikte tahlil yapıyoruz dediler. Birine gittim. İşte dışkılara baktı tahlile gerek yok dedi. Yani bu şekilde ilaç kullanmak mantıklı gelmiyor bana. Bir dahaki sefere öbür veterinere gideceğim. Hiç memnun kalmadım.
Dışkı tahlili yapmadan, direk ilaç kullanın demek saçma..
İlçaları kullanabilirsiniz, sizin insiyatifinizde ancak 10 damla değilde 7 damla ekleyerek kullanın.

Dışkı tahlili yapmadan, direk ilaç kullanın demek saçma..
İlçaları kullanabilirsiniz, sizin insiyatifinizde ancak 10 damla değilde 7 damla ekleyerek kullanın.
Ne yazık ki kuşa bakan veteriner yok doğru düzgün. Şimdi ilaç işe yaramazsa tekrar gitmem gerekecek. Zaten ailem zor izin veriyor. Neyse ben sulphamezathine kullanmıştım da. Çarşamba günü bitirdim. 2 gündür probiyotik kullanıyorum. Kaç gün ara vermem gerekiyor?

Ne yazık ki kuşa bakan veteriner yok doğru düzgün. Şimdi ilaç işe yaramazsa tekrar gitmem gerekecek. Zaten ailem zor izin veriyor. Neyse ben sulphamezathine kullanmıştım da. Çarşamba günü bitirdim. 2 gündür probiyotik kullanıyorum. Kaç gün ara vermem gerekiyor?
2 gün multivitamin de verin. 2 gün de normal su.

Geri