Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumu yeni aldım ne yapmalıyım?

Barış B.

Meraklı Üye
Herkese Selam,
Muhabbet Kuşları hakkında hiçbirşey bilmezken teknolojiyi kullanarak bu sorunun cevabını muhabbetkusu.com.tr den buldum. Hemen hemen yorumların çoğunu okudum. Cinsiyet ve yaş konusunda tercih yapmamda, sağlıklı bir kuş seçmemde bunun çok etkisi oldu. Dün Eminönü kuş pazarı Seyhan petshop tan bir yavru aldım. fotoğrafta gördüğünüz yavru. eve geldik. daha önce okuduğum forum yorumlarının üstünden tekrar geçtim. hemen hemen herkesin kendine özgü deneyimleri olduğunu birkez daha gördüm. Tabiki herkesin doğrusu sizin doğrunuz olmayacak. Bende genel deneyimler üzerinden çoğunlukla tercih edilen kafes dışındaki eğitimi seçtim. önce Kuşumu kafese koydum. parmağımı kafesin içine tünek gibi soktum. parmağıma hemen gelmedi tabi. göğsüne parmağımı dokundurarak üstüne çıkmasını sağladım. tekrar kendi tüneğine bıraktım. sonra tekrar aldım. kafesin dışına çıkarmak istedim. fakat tüneğine kaçıyordu. Bende parmağımı kafesin kapısının hemen önüne çektim. iki zıplamayla önce kapıya sonra parmağıma geldi. hareket etmemle uçtu. odanın içinde bir oraya bir buraya. ufak tefek sağa sola çarpma ve yer. hemen aldım parmağıma. tekrar uçmasını sağladım. aynı durum tekrandı. birkez daha aldım. uçurdum ve artık çarpmadan istediği yere konuyordu. konduğu yer yüksek ise ahşap uzun tünekle, alçaksa parmağımla aldım. artık ben istemeden parmağımdan uçmuyordu. omzuma, başıma, bacağıma, koltuğa koydum tekrar parmağıma aldım. yemlik elimde her parmağıma aldığımda yem verdim. sonuç inanılmaz. bu uzun süren yazdıklarımın hepsi 3 saat içinde oldu. inanın tam bir amatörüm. muhabbet kuşları ile ilgili bilgim bu siteden ibaret. admin ve yorumculara sonsuz teşekkürler. umarım deneyim paylaşımım benim gibi amatörlere yardımcı olur. saygılar

Ekli dosyalar

• 20170121_200219.jpg
    20170121_200219.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 14
  • 20170122_175239.jpg
    20170122_175239.jpg
    2.8 MB · Görüntüleme: 14
Geri