Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ayağında bir sorun var!

albatross

Yeni Üye
Merhaba Temmuz 1 de kuşumun ayağına bir şey oldu. Normalde evde 8 senedir serbest olan bir kuş ama ilk defa bu kadar ciddi bir sorunumuz oldu ve kendimi çok çaresiz hissediyorum ilk gün ayağının arka parmakları öne dönmüştü elime gelince görünce panikledim baktım elimi çok sıkamıyor. Ertesi gün veterinere götürdüm fiziksel muayene etti ve tünekte de durabiliyordu muayene sonucu olarak kırık yok dedi kalça kısmına kadar baktı. Kakasinda kolit var dedi antibiyotik verdi 5 gün kullandık. Röntgen içinde strese sokmayalım çünkü omzunda kırık varsa zaten müdahale edemeyiz ama keyfi de yerinde dedi. Bu Veterinerde kustan anliyor diye gittim ama yine de içine sinmedi herkes üreticiye götür dedi ona da götürdüm tırnağı takılmıştır 2 haftaya düzelir dedi bi de jazz vet adec vitamin verdi. Henüz bir duzelme yok. Başka üreticiler masaj yapın dedi vazelinle masaj da yapmaya çalışıyoruz. Bi de zurich multivitamin var ikişer gün arayla diger vitaminle dönüşümlü veriyorum. Çocuğuma ne oldu ne yapmam lazım niye düzelmiyor. Yemesinde icmesinde çok şükür sorun yok oyuncakları ile oynuyor. Yatarken kafeste tünetiyoruz tünüyor gündüz genelde dışarda duruyor alışkın olduğu için kafeste durmak istemiyor strese girer diye de zorla kafese sokmak istemiyoruz. Ayağını sadece tünekte arkaya atıyor ilk günler düz zeminlerde de az da olsa atiyordu ama simdi duz zeminde arkaya atmiyor. Fikir verebilmek için fotoğraf da ekliyorum. Destek lütfen 🙏

Ekli dosyalar

• 20230718_204446.jpg
    20230718_204446.jpg
    976.7 KB · Görüntüleme: 20
  • 20230718_195340.jpg
    20230718_195340.jpg
    944.6 KB · Görüntüleme: 20
Geri