Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun cinsiyeti ve yaşı için yardım istiyorum teşekkürler

Orçun67

Yeni Üye
kb1grD.jpg

Dişi gibi görünüyor çok güzelmiş maşallah

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Teşekkürler. Bende dişi diye düşünüyorum ama mavilikler geçmedi hala kahverengine dönüş yapar diye düşünmüştüm. Ama olmadı tereddütte düştüm o yüzden sorayım bilenlere dedim.

Benim eski kuşuma benziyor ceresi, ondada mavilik vardı. Burada önemli olan burun deliklerinin içi ve hafif çevresi. Beyaz ise dişidir, maviyse erkektir.

Aynı benim Şımarık'ıma benziyor. Maşallah çok tatlı bir dişi. Gözlerini göremiyorum bu yüzden yaşı hakkında bilgi veremem. Eğer kuş 6-8 ayı geçmediyse ceresi bu renk kalacaktır. Kızışınca kahverengiye döner, kızışma bitince de tekrar bu renge döner.

Aynı benim Şımarık'ıma benziyor. Maşallah çok tatlı bir dişi. Gözlerini göremiyorum bu yüzden yaşı hakkında bilgi veremem. Eğer kuş 6-8 ayı geçmediyse ceresi bu renk kalacaktır. Kızışınca kahverengiye döner, kızışma bitince de tekrar bu renge döner.

Teşekkürler Gözlerinin siyahı etrafında gri bir şerit var

• Merhabalar öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bu sevimli arkadaşlar bugün geldi evimize çok çok iyi anlaşıyor ve birbirlerinin yanından hiç ayrılmıyorlar. Bu işte yeni olduğum için siz değerli deneyimliarkadaşlardan cinsiyetleri öğrenebilmek için yardım istiyorum..

Ekli Dosyalar:

Fotoğrafları yaklaştıramıyorum hata veriyor

Bi hata yaptım yüklerken üstadım.

Ekli dosyalar

• IMG_5038.JPG
    IMG_5038.JPG
    1,019.1 KB · Görüntüleme: 181
  • IMG_5042.JPG
    IMG_5042.JPG
    662.5 KB · Görüntüleme: 193
Sağolasın üstad ben hafif sarışın olanı erkek olarak gördüm ama tam emin olamıyorum..
Cere etrafi beyaz ise disidir tam gorunmuyor birsey soyleyemiycem ama cinsiyetlerden emin olun flassiz isik yansimadan net yakin fotolar ile yorum yapilabilir hayirli olsun bu arada saglikla yasasinlar

Merhaba, arkadaşlar. Ben 2 ay önce muhabbet kuşu satın aldım. Satıcı erkek olduğunu söyledi, ama ben şüpheleniyorum, çünkü cere rengi mavi değil, bir de çok hareketsiz, çok korkak. Kuşun tahmini yaşını ve cinsiyetini söyleyebilir misiniz lütfen?!

Ekli dosyalar

• 20170227_213001.jpg
    20170227_213001.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 227
  • IMG_0790.JPG
    IMG_0790.JPG
    3.7 MB · Görüntüleme: 188
  • IMG_0792.JPG
    IMG_0792.JPG
    3.8 MB · Görüntüleme: 166
Merhaba, arkadaşlar. Ben 2 ay önce muhabbet kuşu satın aldım. Satıcı erkek olduğunu söyledi, ama ben şüpheleniyorum, çünkü cere rengi mavi değil, bir de çok hareketsiz, çok korkak. Kuşun tahmini yaşını ve cinsiyetini söyleyebilir misiniz lütfen?!
Yestiskin bir disi yavru alinabilir yasta

Kesha, kuşunuz yetişkin bir dişi. Bu arada kuşunuzun sağ ayağında bir problem mi var ?

Kesha, kuşunuz yetişkin bir dişi. Bu arada kuşunuzun sağ ayağında bir problem mi var ?
Üstadım bu arkadaşların cinsiyeti nedir yaş konusunda bir fikriniz varmı.. tam olarak bir açıklığa kavuşturamadık..

Ekli dosyalar

• IMG_5038.JPG
    IMG_5038.JPG
    1,019.1 KB · Görüntüleme: 144
  • IMG_5090.JPG
    IMG_5090.JPG
    517.3 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG_5038.JPG
    IMG_5038.JPG
    1,019.1 KB · Görüntüleme: 103
  • IMG_5044.JPG
    IMG_5044.JPG