Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Cinsiyetini Anlayamadım. Yardım....

EthemGozuberk

Yeni Üye
20161109_161015.jpg

Erkek diyen de çok dişi diyen de çok. Bi türlü karar veremediler. Yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımlarınızı istiyorum

Bence dişi 2.5 yada 3 aylık cıvarı. Muhabbet kuşlarında 5. Aydan sonra tam net konuşula biliyor. Dişi dediğimiz erkek, erkek dediğimiz dişi çıka biliyor.

Flaşlı ve flaşsız olarak bu şekilde. İlk muhabbet kuşum yaklaşık 3 haftadır bende. Biraz tedirgin, bağırarak ötüyor ve ara sıra başını sallıyor.

benim kusun cinsiyetını bende anlayamadım almino ama hangısı erkek veya dişi bilen varmı acaba?

İşte bu 2si

Ekli dosyalar

• IMG_20161023_172701.jpg
    IMG_20161023_172701.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 20
Birde bir yöntem var kanaryalarda kullanıyorum daha cok kusun kafa gögüs tarafını avcunuzun içine alın kuyrugu indiriyorsa erkek kaldırıyorsa dişidir

8 aylik kus bunlar arkadastaki kuslar yavruladi ama benimki fıs çıktı neden sizce

8 aylik kus bunlar arkadastaki kuslar yavruladi ama benimki fıs çıktı neden sizce
Ayrı kafesiniz varsa dişiyi o kafese alın 1 hafta dursun kuşlara 2 günde 1 mama verin 1 hafta içinde sonra 4 günde 1 verin dişiyi erkegin olduğu kafese koyun kafes yoksa kusları ayırmadan da deneyebilirsiniz sansınızı

bence bu kuş dişi kafa karıştırmak istemem ama hem burun deliklerinin etrafı beyaz hemde cere rengi kahverengine dönüşekmiş gibi

Geri