Karadeniz Pet

Muhabbet Kusumun Garip Davranışı.

Yunus ve Limon

Meraklı Üye
2 Aylık Muhabbet Kuşum çok garip davranıyo sürekli yemliğe giriyo,sanki biri onu avucunda sıkmış gibi bağırıyo,bir anda kanat çırpıyo,sürekli kafeste koşuyo neden olabilir?

Tüy dökme zamanına girmiş galiba sürekli kuyruk ve kanad tüyü dökülüyo ne zaman biter ve 1 hafta önceki gibi sevecen hareketli değil.
1585844015319-911329048
1585844054021-153862231

Kuş sağlıklı görünüyor.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuyruk ve Kanat tüyleri ne zaman gelir?

Sürekli bağırıp kanat çırpıyo 5 saniye filan neden olabilir belki dahada fazla olabilir.

Yardım edecek biri yokmu 1 hafta önce uysalken şimdi sürekli bağırıyor melodik, ötme değil direk çığlık atıyo bazenleri çığlık atıp kanat çırpıyo ve sürekli ısırıyor neden olabilir?

Yardım edecek biri yokmu 1 hafta önce uysalken şimdi sürekli bağırıyor melodik, ötme değil direk çığlık atıyo bazenleri çığlık atıp kanat çırpıyo ve sürekli ısırıyor neden olabilir?
merhaba kuşun çok tatlı.Benim kuşumda 4-6 aylık arasında oda tüy dökme sürecinde şuan.Tüy dökümünde normal zamanlarına göre daha durgun oluyorlar.Aynı şekilde benim kuşumdada kafesi kanat,kuyruk tüyleri oluyor.İlgi istiyor büyük ihtimalle ilginizi çekmek amacıyla bağırıyor olabilir onu sevin yanında durun konuşun sevginizi gösterin çünkü aynılarını bende yaşadım.Isırma sorunu,bağırma(hala var bazen),durgunluk.Onunla çok ilgilendim ve ısırma sorununu durgunluğu şükür atlattım sadece kaşınması kaldı.

Bide kusmuk kokuyo ne yapabilrim?
Banyo yapmak istemiyo.
Banyoluğu varsa kafesine koy belki ona göre soğuktur yada korkuyor olabilir yeşillik atmayı dene marul vs.Olmassa bir sprey şişesinin içine ılık su doldurup kanatlarına falan 3-4 fıs sık.(ben tüy dökümünde biraz halsiz olabiliyorlar diye duydum o yüzden suluğuna vitamin katıyorum deneyebilirsin sana kalmış)

Geri