Muhabbet kuşumun gözü görmüyor?

Taner Türk

Yeni Üye
Merhaba,
Yaklaşık 3,5 aylık bir muhabbet kuşum var, ilk başlarda yem kırmayı öğrendikten sonra gayet güzel görüyor, uçuyordu 1 hafta sonrasında gözlerinde görme kayıpları ve hareketlerinde garipleşme başladı.
Bu kuş gözleri görmediği için yem yiyemiyordu daha doğrusu yem yememek için direniyordu 1 ay kadar toz bebek mamaları ile baktım.
Son 1 aydır durumu iyi kafesindeki yere koyduğum yemi yiyebiliyor. ama gözlerindeki sorun yine devam ediyor görme kaybı çok çok fazla. Sesimizi duymadan yada ona dokunmadan hiç bir şeyi fark etmiyor çeşitli vitaminleri denedim ama hiç biri fayda etmedi ne yapmamı önerirsiniz, tedavisi varmı?
 

Fatih BUYURUCU

Bilgili Üye
Şeker veya şekerli ürüler hayvanları kör eder bilginiz olsun.
Veterinere gitmenizi tavsiyeederim ciddi bir durum.
Geçmiş olsun.
 

Taner Türk

Yeni Üye
Şeker veya şekerli ürüler hayvanları kör eder bilginiz olsun.
Veterinere gitmenizi tavsiyeederim ciddi bir durum.
Geçmiş olsun.

Sağolun, yavruyken birden oldu bu durum mamadan etkilenmiş olacağını sanmıyorum.
Veterinere gittim vitamin verdi kullandım ama faydası olmadı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:36 -->-> Daha önceki mesaj 13:36 --

+++
++++++
 

Levent ACAR

Moderatör
Yönetici
Geçmiş olsun. Şu saatten sonra yapılabilecek birşey var mı bilemiyorum ama çok fazla ümitlenmeyin. Senin yapacağın kuşu kafesinde rahat ettirmek. KAfes içini ona göre düzenleyin. Veya yeni bir kafes alın. Hamster kafesleri daha iyi olacaktır. Yemliği tabanda ve hep aynı yerde duracak. Suluk ta öyle. İlk başlarda yemliğin ve suluğun yerini elinle yönlendirerek bulduracaksın. Sonra sonra alışır kendi yer, içer. Zemine çok yakın bir tünek te ayarlanabilir.
 
Üst