Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ilk yumurtaları

dubuchim

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun ilk yumurtaları çıkıyor.Bugün 3. yumurtamız çıktı.Ilk yumurtanın üzerinden 5 gün geçti.Üstüne numara ya da başka bir sey yazmadım.Elime dahi almadım ama çok merak ediyorum dolu mu boş mu diye.Kuşum rahatsiz olur diye korkuyorum sizce ne yapmaliyim.Fotograf ekledim dolu bos anlayabiliyor musunuz böyle

Hızlıresimyükle.com' a yükleyebilirsiniz fotoğrafları ardından linklerini eklersiniz buraya.
Açıkcası şuan moralim bozuk ilk yumurtası 5 gün olmustu baktik flash ile sarı duruyor yani döllenmemiş oluyor degil mi 5.günden itibaren belli oluyor diye biliyorum ve 3 günlük olan yumurtaya baktık oda sarı duruyor bu dos oldugu anlamına gelir degil mi ne yapmam gerek zaten hic ciftlestiklerini görmemistim dedim yuvanin icinde ciftlesmislerdir bilemedim simdi moral bozuk

Maalesef bu konularda pek bilgili değilim. Bilgili ve tecrübeli olan arkadaşlar cevap verirse daha doğru olur.

Yumurtalar 7 gunde belli olur damarlanma varsa doludur 3 gunde belli olmaz 7 gunde belli olur.. her zaman bakmaniz yumurtaya disiyi rahatsiz eder 18 19 20 gun icinde doluysa cikar yavru

Yumurtalar 7 gunde belli olur damarlanma varsa doludur 3 gunde belli olmaz 7 gunde belli olur.. her zaman bakmaniz yumurtaya disiyi rahatsiz eder 18 19 20 gun icinde doluysa cikar na
Daha ilk defa baktık yumurtalarına 5 günden sonra belli oluyor dediler o yüzden baktık simdi nasil bir yol izlemeliyiz suan 3 yumurtamız var daha da olucak gibi Allahin izni ile ama hic ciftlestigini görmedim ama aralari cok iyi ama dedigim gibi bir yumurta 5 gunluktu baktık flashla sarıydı bi damar ya da kalp olusumu yoktu normal mi bu

5 gunde hic ilerleme yokmu yumurtada hala 2 gun arayla yumurtlar yavrular 2 gun arayla cikar benim suan 16 yavrum var 2 ciftimden

5 gunde hic ilerleme yokmu yumurtada hala 2 gun arayla yumurtlar yavrular 2 gun arayla cikar benim suan 16 yavrum var 2 ciftimden
Evet yumurtalar iki gün arayla çıkıyor ilk yumurtanin uzerinden 5 gün geçtive bugun baktık sarı duruyor ici boş mu yani ? Ve hic ciftlestiklerini görmedim acıkcası yuvanin icinde yapıyorlarsa bilemicem siz neler yapıyorsunuz

Ve ilk yumurtaları kızım hep yuvanin icinde yatıyor erkek kus yem kusuyor felan arada yuvanin icine o da giriyor suyun icine vitamin koyuyoruz kalamar kemigi mineralli gaga tası da var

Eldiven giyin bakarken direk ele almayin yumurtayı bi 3 4 gun sona bakin sari olana

muhabbet kuşu kuluçka dönemi hakkında youtubede çok profesyonel videolar var izlemeni tavsiye ederim..