Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun ishali geçmiyorrr

Soru sormaya geldim

Paylaşımcı Üye
Bundan 4-5 gün önce Muhabbet kuşum hasta oldu. İlk gün biraz kötüydü fakat ishal sorunu hariç tüm sorunlarını düzelttim. Günlerdir ne yaptıysam ishali geçmedi. İlk 2 gün yalnızca dal darı verdim, son 2 gündür de yalnızca kanarya yemi veriyorum. Her gün patates haşlayıp yediriyorum. Suyuna pirinç suyu, vitamin koydum. Elektrolit yapıp verdim. Verdiğim şeylerden sonra bir süre düzeliyor fakat sonradan tekrar bozuluyor. Bulunduğum yerde kuştan anlayan veteriner yok. Tavuk vb. Kuşlara bakan veteriner vitamin ve antibiyotik verip gönderdi. Valla artık ne vereceğimi şaşırdım. Dışkısı şu şekilde:

Bundan 4-5 gün önce Muhabbet kuşum hasta oldu. İlk gün biraz kötüydü fakat ishal sorunu hariç tüm sorunlarını düzelttim. Günlerdir ne yaptıysam ishali geçmedi. İlk 2 gün yalnızca dal darı verdim, son 2 gündür de yalnızca kanarya yemi veriyorum. Her gün patates haşlayıp yediriyorum. Suyuna pirinç suyu, vitamin koydum. Elektrolit yapıp verdim. Verdiğim şeylerden sonra bir süre düzeliyor fakat sonradan tekrar bozuluyor. Bulunduğum yerde kuştan anlayan veteriner yok. Tavuk vb. Kuşlara bakan veteriner vitamin ve antibiyotik verip gönderdi. Valla artık ne vereceğimi şaşırdım. Dışkısı şu şekilde:

Hocam ishal için ilaç lazım.
Kendimiz zor tedariki vs.

Veterinere götürün bence.

İmkanınız yoksa probiyotik verin.
Alma ihtimaliniz yok ise;

Ev yapımı yoğurtların üzerinde yeşil su olur. O doğal probiyotikdir.

Bitki bermeyi kesin maruldur havuçtur vs yeşillikten kaçının.

Benim çok tecrübem yok ben sadece kendi bilgimi paylaştım. Cidden forumda iyi anlayanlar var .

Öne çıksın diyede yorum yapacağım iyi akşamlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Hocam ishal için ilaç lazım.
Kendimiz zor tedariki vs.

Veterinere götürün bence.

İmkanınız yoksa probiyotik verin.
Alma ihtimaliniz yok ise;

Ev yapımı yoğurtların üzerinde yeşil su olur. O doğal probiyotikdir.

Bitki bermeyi kesin maruldur havuçtur vs yeşillikten kaçının.

Benim çok tecrübem yok ben sadece kendi bilgimi paylaştım. Cidden forumda iyi anlayanlar var .

Öne çıksın diyede yorum yapacağım iyi akşamlar

Veterinere götürdüm de işte kimse anlamıyor kuştan burada. Probiyotik siparişi verdim gelecek. Tavsiyeler için sağolun.

bunu bi deneyin.

İshal kuşu öldürmez.
Sıvı ve elektrolit kaynı öldürür.

%5 Dekstrozlu serumda gerekli tüm elektrolitler var.
İshalle Kaybettiklerini yerine koyar.
İmkanınız olmazsa

Gazı alınmış (ağzı açık vaziyette 2-3gün beklemiş) maden suyu kullanım tüm suluğuna vitaminleri probiyotikleri o suya koyun.

Maden suyunda çeşitli elektrolitler vardır. Kuşun ishalle kaybettiklerini bir nebze destekler.
İnşallah düzelir kuşun kardeşim benim bildiğim bu kadar.

Geri