Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kakası siyah ve sürekli uyuyor

Dr vagus

Yeni Üye
Kuşumun ishal olduğunu fark ettim 1 hafta önce. Ve veterinerden ilaç aldım 1 hafta kullanın dedi. 1 hafta doldu ama kuşum hala hasta. Bunun üzerine kuşçuya gittik ve kanarya yemi verdi dün ondan yedirdim ishal olan kakası artık siyah veya kahverengi geliyor. Ayrıyeten kuşum bu süreçte sürekli kafesin tabanında uyuyor. Ara sıra kendi yiyor ama en çok ben elimden verince yiyor. Su içmiyor. Lütfen yardım edin korkuyorum bugün de kuşçuya gideceğim ama bildiğiniz bi şey varsa yardımcı olur musunuz ?

Bu ilacı geçen sene kullandık biz ve iyileştirmişti. Bugün tekrar başladık buna ama 1.5 yıldır açık olması ilacın etkisini giderir mi

Bu ilacı geçen sene kullandık biz ve iyileştirmişti. Bugün tekrar başladık buna ama 1.5 yıldır açık olması ilacın etkisini giderir mi
Bu pek etkili olmaz şu dakikadan sonra. Dışkı çok kötü. Acilen veterinerden sulphamezatine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. Kafeste kum, gaga taşı kalamar kemiği varsa kaldırın. Gelişmeleri yazarsınız. Geçmiş olsun..

Bu pek etkili olmaz şu dakikadan sonra. Dışkı çok kötü. Acilen veterinerden sulphamezatine alın. Tam dolu suluğa 6 damla ekleyin. 5 gün boyunca kullanın. Kafeste kum, gaga taşı kalamar kemiği varsa kaldırın. Gelişmeleri yazarsınız. Geçmiş olsun..

Artık elimden de yemiyor yani ağzına alıp bırakıyor oynuyor gibi ama yemiyor :( nasıl doyurabilirim
Yumurta haşlayın. Sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırınga ya da çay kaşığı ile kuşa yedirin. Kuşta koksidiyoz var, sulphamezatine alın. Karar sizin.

Yumurta haşlayın. Sarısını su ile muhallebi kıvamına getirin. Şırınga ya da çay kaşığı ile kuşa yedirin. Kuşta koksidiyoz var, sulphamezatine alın. Karar sizin.

Tamamdır hocam. Son kaka görüntüsü bu oldu az önce. Yarına kadar 1-2 damla daha avidiare damlatayım mu ağzına boş durmak istemiyorum ama yarın dediğiniz ilaca başlayacağımız için yanlış mı olur ?

Tamamdır hocam. Son kaka görüntüsü bu oldu az önce. Yarına kadar 1-2 damla daha avidiare damlatayım mu ağzına boş durmak istemiyorum ama yarın dediğiniz ilaca başlayacağımız için yanlış mı olur ?
Suyuna ekleyin. Sudan içsin. Mutlaka dediğim şekilde kuşu besleyin.

Hocam direkt ağzına damlatmayayım mı çünkü suyundan nerdeyse içmiyor.

En son dışkıları bu şekilde sulphamezatine başlayacağım dediğiniz gibi

Geri