Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Kanatlari Hakkinda

20210307_155108.jpg

Bu sekilde durmasi hastalik belirtisi mi ya da uykusu geldigi icin mi boyle.. suan bu sekilde duruyor ve bir kac gundur mutsuz gibi ben surekli ilgileniyorum konusuyorum onla stres olmasin tek oldugunu hissetmesin diye..

Siyah diskilari surekli olan bir durum degil ama dun yesilimsi ve civikti . ben yesillik konusunda fazla verdim ondan olabilir diye dusundum.Kusumun bir rahatsizligi var onun farkindayim ama sebebi konusunda cok fazla bir bilgim yok.. bazen cok hizli nefes alip veriyor .
Yediği yiyeceklerden dolayı dışkısı değişir solunum sıkınsıtı çekiyor ola bilir hayvan

Yediği yiyeceklerden dolayı dışkısı değişir solunum sıkınsıtı çekiyor ola bilir hayvan
Yemi petshoptan aldim ama kalitesi ne duzeyde bilemiyorum.. Daha kaliteli yem almam gerekiyor sanirsam.Yesillik konusunda da hafta da iki kere dusunuyorum.Suyunu duzenli olarak degistiriyorum. Solunum sıkıntisi varsa cozum olarak onerebileceginiz birsey var mi?

Yemi petshoptan aldim ama kalitesi ne duzeyde bilemiyorum.. Daha kaliteli yem almam gerekiyor sanirsam.Yesillik konusunda da hafta da iki kere dusunuyorum.Suyunu duzenli olarak degistiriyorum. Solunum sıkıntisi varsa cozum olarak onerebileceginiz birsey var mi?
Yem Olarak Paket Ve Markalı Yem Almanız Daha İyi Olacaktır Petshop da genellikle Fazla Yem Çeşitliliği Olmaz Fakat Bulabilirseniz Garden Mix Pembe Şerit, Beaks alabilirsiniz

Kuşa denildiği gibi B vitamini takviyesi yapın ve çok rahatsız etmeyin. Bütün bunlar onun için çok yeni şeyler olduğundan biraz stresli olması olası şu an.

Yemi versele laga powermix güzel yemler yeşilliği 3 gün ara ile verin hafta da 2 kere de yumurta maması verin solunum sıkınsıtıaı için @alph hoca ilacı söyleyecektir size

Yemi versele laga powermix güzel yemler yeşilliği 3 gün ara ile verin hafta da 2 kere de yumurta maması verin solunum sıkınsıtıaı için @alph hoca ilacı söyleyecektir size
Mesajlar çok karışık olduğundan okuyamadım tam. Kuşta neden solunum sıkıntısı olduğunu düşünüyorsunuz?

Kafeste aynalı salıncak varsa, kaldırıp çöpe atın. Yararından çok zararı var.

Hayır, sinirlendiklerinde tüy hacimlerini artırırlar yani kabarırlar.
Oda sıcaksa, susuz kalmışsa ya da yorulmuşsa bu şekilde kanatlarını açarlar. En az tüy kanat altında olduğu için vücut ısılarını bu şekilde dengelerler.

Kanatlarini oyle yapmasi tesaduf oldu. Benim merak ettigim nefes alisversinde bir sıkıntı olup olmadigi.. videonun sonuna dogru da hapsuruyor belki o soguk alginligindandir fakat nefes alisversinde anormallik var.. baska muhabbet kusunu daha once izledigimde normal benim kusum gibi yapmiyordu. Belki ben abartiyorum ama kus olayinda cok cok yeniyim hangi davranislari normal hangi davranislari anormal yeni yeni kavramaya calisiyorum. Ögrencilerime soruyorum kuslari olan ,onlardan biraz bilgi sahibi oldum yeterli degil sanirsam..
Belki stresten belki korkudan yapiyor , hastaliksa onlem almam gerekiyor.
Normalde bu kanat açma hareketini serinlemek için yaparlar diye biliyorum fakat kış ayındayız başka birşeyden kaynaklıdır

Kuşunuzun nefes alış verişini dinleyin hırıltı var mı

Geri