Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun pisliğinin kötü kokması

Tuğçe Güngör

Meraklı Üye
1.5 2 yaşında dişi muhabbet kuşum var çok güzel sorunsuz bir kuştu ama son 2 3 aydır hem kendi, hem pisliği dehşet kökü kokmaya başladı. Kuşumu her sıcak havada hemen hemen 3 5 günde 1 yıkıyorum. Aralıkla sirkeli su da kullanıyorum. 1 tane de erkek kuşum anlaşamıyolar çiftleşmiyolar ikisinden de vazgeçip yanına başka kuş alamıyorum. Erkek kuşum da koku ile ilgili bi sıkıntı yok o gayet sağlıklı. Kafeslerini normalde haftada 2 defa falan yıkardım şimdi dişi kuşumun böyle olmasından dolayı 2 günde bir kafesi yıkıyorum pislettiği her yere kokusu siniyor. Neden olabilir

Bağırsaklarinda bakteri olabilir. Diski tahlili olması lazım. Probiyotik kullanıyor musunuz

Ne yapmam lazım bakteri olup olmadığını anlamam için belirtisi falan var mı

Dışkısı nasıl sulu mu yoksa normal mi

Öncelikle kuşu kendiniz yıkamamanız gerek havalar hala tam ısınmadı haftada 1 siz su verirseniz o yıkanır. Sirke de kullanmayın lütfen ne banyo suyuna ne içme suyuna kullanılmaması gerek.

Öncelikle kuşu kendiniz yıkamamanız gerek havalar hala tam ısınmadı haftada 1 siz su verirseniz o yıkanır. Sirke de kullanmayın lütfen ne banyo suyuna ne içme suyuna kullanılmaması gerek.
Sirke için bana tüyleri daha parlak oluyo mikropları kırıyo falan demişlerdi çok sık yıkamıyorum sirke ile ama yapmışlığım da var

Geri