Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Rahatsızlığı

acemii

Yeni Üye
Merhaba. Yaklaşık üç hafta önce bir muhabbet kuşu aldım. Bana yaklaşık iki buçuk aylık olduğu söylendi. Daha eve geldiğinin ikinci haftası yani geçen hafta Cuma günü ayağını gagasıyla kanatmış fark ettiğimde kafesin her yeri kandı. Oksijenli su işe temizledim ayaklarını. Daha sonra mantar olma ihtimaline karşılık bir krem tavsiyesi üzerine ayaklarına ilaç kullandım. Dün 7. Günüydü kremin ve ancak daha sürmeye kalmadan ayağını yine kanattı. Bunun haricinde kafes içinde çok hareketli asla durmuyor. Tüneklerinin üzerinde resmen mekik dokuyor. Elime ayaklarıyla geliyor ama asla kendini sevdirmiyor. Hasta olmasından tedirginim zira eğer sakinleşirse bu sefer de kanatlarını titretiyor. İlk kez bir muhabbet kuşuna bakıyorum ve bu hali beni çok üzüyor ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• D7D10A97-95E5-47C2-887B-5B1A300C79C4.jpeg
    D7D10A97-95E5-47C2-887B-5B1A300C79C4.jpeg
    922.1 KB · Görüntüleme: 21
Tüylerine Ne Olmuş Öyle?

belki tırnağını Tüle Fİlan Takıp Kanatmiş Olabilir Bilemiyorum Kesin Konuşmakta Güç Takip Etmek Gerek Kuşu.Eğer Durmuyorsa Kafesi Siyah Bir Örtü İle Örtersen Hareketi Kesecektir

Tüylerine Ne Olmuş Öyle?

belki tırnağını Tüle Fİlan Takıp Kanatmiş Olabilir Bilemiyorum Kesin Konuşmakta Güç Takip Etmek Gerek Kuşu.Eğer Durmuyorsa Kafesi Siyah Bir Örtü İle Örtersen Hareketi Kesecektir
Sürekli tüylerini kaşıdığı için bu hale geldi maalesef. Belki tüy değiştirecektir diyorum ama 🤷🏻‍♀️

Sürekli tüylerini kaşıdığı için bu hale geldi maalesef. Belki tüy değiştirecektir diyorum ama 🤷🏻‍♀️
Bu Kadar Şiddetli Tüy Değişimine Hiç Denk Gelmedim Bence VeterinereFilan Getirin

Geri