Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun solunum sıkıntısı

ben de bu hastalığın nereden geldiğini anlayamadım. Solunum ilacı dediğiniz nedir? Ya da mantar ilacı dediğiniz? Kuşum çok hızlı nefes alıp veriyor. Şimdilik ilaçlara bir ara vermeliyim bence de. Yoruyorum yazık yavrumu. Ya da galiba en iyisi bayramdan sonra başka bir veterinere götürmek olacak.
doksimis diye bir ilaç varmış solunum ilacı, ne veterinerde ne eczanede bulamadım sadece bu ikisinde satılıyor. mantar ilacı da triflucan. mantar ilacının hiçbir etkisi yok ama bence sorun bu değil çünkü anlamış oldum. mantar ilacının arada verilmesi lazımmış zaten diyerek avutuyorum kendimi yoksa dört günüm boşa gitti ne yazık ki. kuşumun ne kusması vardı ne de dışkısında yem taneleri. ben yaptım siz yapmayın yani, sırf yarım kalmasın mantar tedavim diye bırakamıyorum şu an. siz başka veterinere gidin bence de. muayene yapmadan antibiyotiği nasıl vermiş şaşırdım doğrusu. benim gittiğim veteriner kuşu muayene etmeden ilaç önermem doğru olmaz dedi. ben de kendi başıma bir şeyler deniyorum işte. yine uykulu hale bürünmeye başladı böyle giderse bayramdan sonra hemen bir doksimis alacağım arayıp tarayıp. her yolu denedim çünkü olması muhtemel hastalığın bile tedavisini yaptım. burnu tıkalıdır, bronşları tıkalıdır diye ne var ne yoksa denedim yok olmuyor. sorun direkt akciğerde demek ki.

doksimis diye bir ilaç varmış solunum ilacı, ne veterinerde ne eczanede bulamadım sadece bu ikisinde satılıyor. mantar ilacı da triflucan. mantar ilacının hiçbir etkisi yok ama bence sorun bu değil çünkü anlamış oldum. mantar ilacının arada verilmesi lazımmış zaten diyerek avutuyorum kendimi yoksa dört günüm boşa gitti ne yazık ki. kuşumun ne kusması vardı ne de dışkısında yem taneleri. ben yaptım siz yapmayın yani, sırf yarım kalmasın mantar tedavim diye bırakamıyorum şu an. siz başka veterinere gidin bence de. muayene yapmadan antibiyotiği nasıl vermiş şaşırdım doğrusu. benim gittiğim veteriner kuşu muayene etmeden ilaç önermem doğru olmaz dedi. ben de kendi başıma bir şeyler deniyorum işte. yine uykulu hale bürünmeye başladı böyle giderse bayramdan sonra hemen bir doksimis alacağım arayıp tarayıp. her yolu denedim çünkü olması muhtemel hastalığın bile tedavisini yaptım. burnu tıkalıdır, bronşları tıkalıdır diye ne var ne yoksa denedim yok olmuyor. sorun direkt akciğerde demek ki.
sizin kuşunuz kaç yaşında? Aynen bayramdan sonra iyi bir veteriner bulmak en iyisi olacak. Siz de ilaçlardan bir fayda görmemişsiniz boşa kuşu yormaya gerek yok o yüzden. Ama işin kötüsü kuşlardan anlayan veteriner bulmak da zor. :(

sizin kuşunuz kaç yaşında? Aynen bayramdan sonra iyi bir veteriner bulmak en iyisi olacak. Siz de ilaçlardan bir fayda görmemişsiniz boşa kuşu yormaya gerek yok o yüzden. Ama işin kötüsü kuşlardan anlayan veteriner bulmak da zor. :(
2 yaşında. cidden kuştan anlayan veteriner bulmak zor kuş ilacı satan veteriner bulmak daha zor. dünden beri tüm ankara’yı aradım neredeyse hiç kimse de mi şu minicik hayvanlar için bir ilaç tanesi satılmaz. bulup vereceğim artık son çarem o kaldı.

Merhabalar, 10 aylık bir dişi muhabbet kuşum var. Bir hafta önce uçtuktan sonra çarpıntı ve hırıltılı solunum, inleme gibi şikayetleri vardi. Veteriner baytril başladı 5 gün kullandim. Enjektörle günde 2 defa 1 er damla verdim. Basta iyileşir gibi oldu ama nefes alırken çıkardığı ses devam ediyor onun dışında sesi ve hareketleri iyi. Tam iyileşmeyince tekrar götürdüm ilerleme varmis, doksisiklin kahverengi bir ilaç verdi. Siringayla vermekte çok zorlaniyorum hem ağzını açmıyor hem de sıkınca fazla geliyor bosa gitti yarisi simdiden :(( bide ilaç ağır gibi geldi bana kalan ilacı suya damlatip versem fayda görür mü sizce? Daha 3 aydır bizimle yavrucak yeniyiz..tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar

Geri