Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun tüyleri kabarık, dışkısı iri, kireç gibi ve bembeyaz

Ka_an

Yeni Üye
Muhabbet kuşum Maviş 8 yaşında. 8 yaşına kadar birkaç kez ishal olma ve birkaç kez kusması dışında hiçbir sağlık sorunu olmadı.
Bugün, dışkısının bembeyaz oluşu, suluğundaki suyu çabuk tüketmesi, tüylerinin kabarık durması dikkatimi çekti.
Çok hareketli ve enerjik bir kuştur. Bu durum, enerjikliğinden birşey kaybettirmiş değil, sadece ara ara gözlerini kısar pozisyonda tüyleri kabarık şekilde duruyor okadar.
Fakat genel olarak tüyleri kabarık.

Daha önce kuşu ile ilgili böyle sorunlar yaşayan kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var.
Veterinere götürmem gerekiyor mu?
Ölümüne sebep olabilecek bir sağlık sorunu mu bu?
Yemden, soğuk almış olmasından vb. kaynaklanabilir mi bu durum?
Teşekkürler.

Kanatlılardan anlayan veterienr hekime götürmeniz tabii çok iyi olur ama kanatlılardan anlayan. İştahı nasıl? Ağırlığı nasıl? Dışkı fotoğrafı atabilir misiniz?

Kanatlılardan anlayan veterienr hekime götürmeniz tabii çok iyi olur ama kanatlılardan anlayan. İştahı nasıl? Ağırlığı nasıl? Dışkı fotoğrafı atabilir misiniz?
Veterinere götürdüm, dışkısı bugün normale dönmüştü ama çok zayıflamış, göğsü sipsivri olmuş, yem yemeye çalışıyor sürekli, dışkı normal halsizlik de azaldı, problem zayıf olması şuan sadece, veteriner gerekli ilaçlarını da verdi, uygulamaya başladık.
Şuan problem zayıf olması ve halen kafesinin dibinde önünde yem de olsa yem arar gibi hareketler yapması ve kesik kesik yem yemesi.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Veterinere götürdüm, dışkısı bugün normale dönmüştü ama çok zayıflamış, göğsü sipsivri olmuş, yem yemeye çalışıyor sürekli, dışkı normal halsizlik de azaldı, problem zayıf olması şuan sadece, veteriner gerekli ilaçlarını da verdi, uygulamaya başladık.
Şuan problem zayıf olması ve halen kafesinin dibinde önünde yem de olsa yem arar gibi hareketler yapması ve kesik kesik yem yemesi.
Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Elle besleme biliyorsanız kursaktan besleme yapmanız lazım. Yumurta maması yapın. Yumurtayı iyice kaynatın. Sarısını rendeleyin. Üzerine a21 mama varsa, yoksa azıcık irmik serpin mana kabında verin. Beyazınıda verebilirsiniz ama her kuş beyazını yemeyebiliyor. Daldarı verin kesinlikle. Çok severler. Bu aşamada aparat ile krusaktan besleme yapmanız lazım ya da veterinere yaptırmanız lazım. Bilmiyorsanız çok tehlikeli.

Geri