Karadeniz Pet

muhabbet kuşumun tüyleri kopuyor

Nohut

Yeni Üye
muhabbet kuşumun kuyruk tüyleri ya da kanadındaki tüyler kopuyor ve kanıyor çoğunlukla yerde buluyorum tüyleri ucunda kan oluyor ya da kuşumun kanadında kuyruğunda biraz kan olduğunu farkediyorum neden olduğunu bilen var mı kendi filan koparıyor olabilir mi?

Kuşun tüylerin de deforme var mı? Resimdeki gibi mi tüyler

Ekli dosyalar

• d5fvp.jpg
    d5fvp.jpg
    950.2 KB · Görüntüleme: 27
Kendisi koparoyor yüksek ihtimalle stresten olabileceği gibi mite veya benzeri bir dış parazit nedeniyle de olabilir. Ense derisine 1 damla avimec , vilmectin , baymec herhangi birinden damlatın. 1 hafta sonra tekrarlayın. Bu ilaçlar iç ve dış parazitlere önlem amaçlı ayda bir kullanılmalıdır. Yani sorun başka birşey olsa bile kullanılmasında fayda var.

Stres için de probiyotik kullanın o da saymakla bitmeyecek faydaya sahip bir üründür. Katkı maddesidir ilaç değildir.

Kendisi koparoyor yüksek ihtimalle stresten olabileceği gibi mite veya benzeri bir dış parazit nedeniyle de olabilir. Ense derisine 1 damla avimec , vilmectin , baymec herhangi birinden damlatın. 1 hafta sonra tekrarlayın. Bu ilaçlar iç ve dış parazitlere önlem amaçlı ayda bir kullanılmalıdır. Yani sorun başka birşey olsa bile kullanılmasında fayda var.

Stres için de probiyotik kullanın o da saymakla bitmeyecek faydaya sahip bir üründür. Katkı maddesidir ilaç değildir.
peki ben bunları nerden alabilirim pet shoptan mı veterinerlerden mi bir de sürekli ağzını açıp kapattığı için bir veterinere götürmüştüm solunum yolu iltihabı diyip hipradoxi diye antibiyotik vermişti bugün son günü sürekli ilaç vermenin zararlı olmasından korkuyorum

Yazdığım ilaçlar diğeri gibi antibiyotik değil. Dolayısıyla kullanmanızda sakınca yok.

Geri