Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumuz Ölmek Üzere, Ne Yapmalıyız?

Şırınga ile ağza mama verme işlemi videonun ortalarından itibaren başlıyor.

Videoda serum hortumu gibi bir aparat kullanılmış ancak bizde öyle bir şey yok. Kuş normal düz dururken karışımı ağzının yanından bastım, geri çıkarttı. Daha sonra videodaki gibi ters çevirip denedik burnundan aktı bastığımız karışım. Biz de kötü bir şey yapacağız diye bıraktık. Bir iki damla içebildi mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bir üreticiye gidip yardım istesem bu aparattan var mıdır acaba?

bazı petshoplarda ve toptancılarda var. 35 tl fiyatı var elle besleme şırıngasının. onla daha rahat basarsınız.

bazı petshoplarda ve toptancılarda var. 35 tl fiyatı var elle besleme şırıngasının. onla daha rahat basarsınız.
Az önce kuşu almış olduğum kişi ile iletişime geçtim. O aparatların yalnızca yavru kuşlarda kullanılabileceğini söyledi. Biz de tecrübeli olmadığımız için kuşu boğmaktan korkuyoruz.

Son düzenleme:
Durum kötüye gidiyor. Daha önceden böyle bir problemle karşılaşıp bizlere yol haritası gösterecek değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyoruz.

Hocam yanınıza bir kişi bulun ve kuşu tutun. Ters çevirin ayaklar yukarıya baksın. Biri tutarken diğeriniz gagayı açıp veterinerin söylediği miktar kadar damlatsın.

veteriner uzaktamıydı kuşu neden götürmediniz kendisi basardı hemde.. bu şırında ağzına büyük gelir. bunun küçüğü büyüğü yok papağan değil bu. ufacık ağızdan içeri girmez yani ucuna aparat lazım. bide porsiyonlar halinde sıkın boğazından hepsi geçmez bir kısmı taşar yoksa boğulabilir zaten.. veterinerin bunu düşünmesi lazımdı. jako değil bu neticede. eczacıya gidip durumu bir söyleyin o ayarlasın birşey ucuna

Hocam yanınıza bir kişi bulun ve kuşu tutun. Ters çevirin ayaklar yukarıya baksın. Biri tutarken diğeriniz gagayı açıp veterinerin söylediği miktar kadar damlatsın.

Bunu denedik ama tecrübemiz olmadığı için az daha kuş boğuluyordu.

veteriner uzaktamıydı kuşu neden götürmediniz kendisi basardı hemde.. bu şırında ağzına büyük gelir. bunun küçüğü büyüğü yok papağan değil bu. ufacık ağızdan içeri girmez yani ucuna aparat lazım. bide porsiyonlar halinde sıkın boğazından hepsi geçmez bir kısmı taşar yoksa boğulabilir zaten.. veterinerin bunu düşünmesi lazımdı. jako değil bu neticede. eczacıya gidip durumu bir söyleyin o ayarlasın birşey ucuna

Kuşu da götürdük veterinere ama kendisi yapmak istemedi, bize tarif etti. Pek anlamıyor sanırım. Enjektörün ucuna bir şeyler taksak bile kuşu boğmaktan korkuyoruz. Kuşu almış olduğum kişiyle de görüştüm, bu uygulamayı sadece yavru kuşlarda yapabilirsiniz diğer türlü kuş boğulabilir dedi. Ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu.

Son düzenleme:

Kuşu da götürdük veterinere ama kendisi yapmak istemedi, bize tarif etti. Pek anlamıyor sanırım. Enjektörün ucuna bir şeyler taksak bile kuşu boğmaktan korkuyoruz. Kuşu almış olduğum kişiyle de görüştüm, bu uygulamayı sadece yavru kuşlarda yapabilirsiniz diğer türlü kuş boğulabilir dedi. Ne yapacağımızı şaşırdık doğrusu.
Hocam yapmasanızda maalesef hayvancağız ölecek. En azından denemekte yarar var.

Hocam yapmasanızda maalesef hayvancağız ölecek. En azından denemekte yarar var.

Haklısınız. Tavsiyeleriniz üzerine şırıngaya aparat bulayım dedim dört eczane üç pet shop gezdim maalesef bulamadım. Bırakın aparatı yavru kuşlar için olan mamadan da bulamadım. Yetiştirebilirsek kapanmadan Öz-Vet'e götüreceğiz kuşu.

şimdiye kadar ne kadar içti kaç damlasını yutmuştur. götürün bence de kaç km aranız

şimdiye kadar ne kadar içti kaç damlasını yutmuştur. götürün bence de kaç km aranız

Enjökterle verdiklerimizden hiç içti mi emin değiliz. Maalesef öz-vet'e gitmemiz yetişmeyecek. Çok üzgünüz. Resmen kuşun gözümüzün önünde yok oluşunu izliyoruz. Keşke sabahtan gitseydik. Buradaki veteriner işi bizi bir hayli oyaladı.

bir resim paylaşın bakalım. hiçbir şeyin elden gelmediği bir hastalıkta değil bu. öyleyse siz karnını tok tutun kafi.. sabah gidersiniz veterinere de. ayrıca ilaç bilgim yok ama bugün ki gittiğiniz veterinerin verdiği ilacı da vermez bence onlar.

Enjökterle verdiklerimizden hiç içti mi emin değiliz. Maalesef öz-vet'e gitmemiz yetişmeyecek. Çok üzgünüz. Resmen kuşun gözümüzün önünde yok oluşunu izliyoruz. Keşke sabahtan gitseydik. Buradaki veteriner işi bizi bir hayli oyaladı.
Sakin olun. Kuş dirençten düşmesin besleyin.

bir resim paylaşın bakalım. hiçbir şeyin elden gelmediği bir hastalıkta değil bu. öyleyse siz karnını tok tutun kafi.. sabah gidersiniz veterinere de. ayrıca ilaç bilgim yok ama bugün ki gittiğiniz veterinerin verdiği ilacı da vermez bence onlar.

Sakin olun. Kuş dirençten düşmesin besleyin.

Kuş bir buçuk gündür hiçbir şey yemedi. Onca çabamıza rağmen kesinlikle hiçbir şey yemiyor. Gagasını dahi açamıyoruz. Yedirebilmenin bir yolu yok mu?

Avcunuza yem döküp kuşa uzatsanız? Taze meyve sebze bile yese kâr

Avcunuza yem döküp kuşa uzatsanız? Taze meyve sebze bile yese kâr

Kuşun şuuru yerinde değil. Sadece uyku halinde. Sabah ağzına zorla koyduğumuz yemleri bile geri bırakıyordu. Çiğnemeye, yutmaya takati yok. Defalarca yem su vermeyi denedik ilgilenmiyor.

Bu arada öğleden sonra kursağında şişme meydana geldi.

O zaman bir şekilde elle besleme yapmanız gerekiyor. Öyle ya da böyle hazır elinizde şırınga varken kuşun ağzına yavaş yavaş tek hamlede değil hafif hafif dura dura elle besleme maması basın.
İsterseniz rafadan pişmiş ılımış yumurta damlatın ağzına.

Geri