Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumuzun Adı: Çıtır

FUAT77

Meraklı Üye
20 Kasım doğumlu(48 günlük) kuşumuzdan evdeki ilk serbest uçuşundan resimleri ekliyorum. Biraz uçup yorulduktan sonra bize baya bi yakınlaştı. Gerçi kafesteyken elimize geliyordu ama bu sefer kafamızda omuzumuza konup uzun süre orda durdu dinlendi.... Sanırım evcillestirmek için evde serbest uçuşun faydası var.... Kuşumuzun cinsi İngiliz Erkek Cekinik bir kuş sanırım. Tam pro olmadığından internetten okuduğum kadarıyla temiz kanat olmasından dolayı çekinik deniliyormus sanırım. Jumbo gibi olmasa da iri olduğundan dolayı gören arkadaşlar yavru olduğuna eminmisin diyorlar. Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar cins özelliklerini taşıyormuş sizce.... Saygılar

Ekli dosyalar

• IMG-20170107-WA0031.jpeg
    IMG-20170107-WA0031.jpeg
    813.6 KB · Görüntüleme: 78
  • IMG-20170107-WA0028.jpeg
    IMG-20170107-WA0028.jpeg
    721.4 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG-20170107-WA0026.jpeg
    IMG-20170107-WA0026.jpeg
    664.4 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG-20170107-WA0024.jpeg
    IMG-20170107-WA0024.jpeg
    746.5 KB · Görüntüleme: 72
Maşallah çok tatlı ve sağlıklı bir kuş güle güle besleyin. Zamanla çok daha yaramazlıklar yapacak ve Sizi kendine bağlayacaktır

Ben kondisyonu pek yoktur kesin kafese koyunca gözleri kapatıp dinlenirken diye düşünürken kafeste de hoplasin zipladi açıktı tam 10 dk dır yem yiyor....

Ona probiyotik temin edin ve her gün katın suyuna. Her gün suyunu değişin ve suluğunu yıkayın. Deterjanla falan değil sirke ile yıkayın. Bu şekilde umarım ki uzun zaman sağlıkla yaşayacaktır.

maşallah çok tatlı bir bebiş.. sağlıklı uzun bir ömrü olsun ona çok iyi bakın..

Maşallahı var ustam. Özelliklerini de taşıyor, güzel bir İngiliz gevuru. :)
Ayrıca siz yine de çok salmayın ustam. İlk önce yerini yurdunu bi gözlemlesin, çarpmasın sonra oraya buraya.
Elinizden yedirin vs. inşallah daha da alışacaktır zamanla. Hayırlı hobiler. :)

Teşekkürler arkadaşlar.... Suyunu her gün degistiriyorum. Dal darı her zaman asılı kafeste 4 tane yemlik var kafeste 1 tanesine kuş kumu diğer 3 tanesinde Versela Laga yemi var. Ceviz ufak ufak dogradim o da ayrı bir yemlikte... Prebiotik daha vermedim ama bı arastirayim nasıl vericem bakalım sizin önerimiz ne şekilde vermektir acaba...

Suda eriyen formda Probiyotik temin edin. Di-a-zym 256 markasının var Biyomeksin LC'nin var Versela laga'nın var vs vs.. Bunlardan birini temin edip her gün verebilirsin. doz aşımı ve zararı yoktur. 15 günde bir gün ve 3 ayda 1 hafta olacak şekilde ara verebilirsin. Bağımlılık yapmasın diye. Kimi yetiştirici haftada 3 kez veriyor oda olabilir. Ben sürekli veriyorum. Haftada bir vitamin verdiğimde ara veriyorum.

Ben vitamin e daha baslamadim. Şimdilik suyuna 2-3 damla limon damlatiyorum.

Maşallahı var çok güzel ve sağlıklı bir kuş. Cins olarak bana yerli gibi geldi ama. iki siyah faktörlü temiz kanat muhabbet kuşu dedikleri türden olsa gerek. Yalana bakmayın izorder den çıktılarımı aldım çalışıyorum harıl harıl :)

Maşallah çok güzel çekinik parçalı erkek daha da irilesecek sağlıkla besleyin

Maşallahı var çok güzel ve sağlıklı bir kuş. Cins olarak bana yerli gibi geldi ama. iki siyah faktörlü temiz kanat muhabbet kuşu dedikleri türden olsa gerek. Yalana bakmayın izorder den çıktılarımı aldım çalışıyorum harıl harıl :)
Cins takıntılı biri değilim ama yerli kuşlar ile karşılaştırınca iki katı büyük daha da irileşirse güvercin sınıfına koyabiliriz

Son düzenleme:
Bilmiyorum diğer arkadaşların yorumları ne olur yerlimidir sizce de?

Ekli dosyalar

• IMG_20170107_222335.jpg
    IMG_20170107_222335.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 44
Son düzenleme:
Bilmiyorum diğer arkadaşların yorumları ne olur yerlimidir sizce de?
En üstte ilk paylaştığınız fotoğraflara bakarak ilk yorumu yapmıştım ama bu fotoğrafta çok açık ve net bir şekilde yerli olmadığı aşikar

2 gündür 1-2 saat dışarı çıkartınca alışmasi hızlandı..... 2 haftadır evimizde çok hızlı bize tepki vermeye başladı bunun en büyük sebebi de kızımın kusu çok sevmesi......

Ekli dosyalar

• IMG_20170108_145500.jpg
    IMG_20170108_145500.jpg
    3.2 MB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20170108_145426.jpg
    IMG_20170108_145426.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 29
Masallah kiziniz ve oglunuz cok sevimli sevgiyi kucuk buyuk butun canlilar hisseder saglikli uzun ömurler diliyorum iyi gunlerini gorun daima

Geri