Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna ekmek verilir mi?

alitahademir55

Yeni Üye
Merhabalar ben muhabbet kuşuma ekmek veriyorum yiyor 1-2 kere verdim birşey olurmu daha vermeyeceğim

Biz yemek yerken o da bizimle beraber ne varsa yiyor. Özellikle ekmek. En çok sevdiği şey o. Kursağında kaldığı için ekmeği saklıyorum genelde. Kafese kapatınça strese giriyor o yüzden kapatamıyorum.

Biz yemek yerken o da bizimle beraber ne varsa yiyor. Özellikle ekmek. En çok sevdiği şey o. Kursağında kaldığı için ekmeği saklıyorum genelde. Kafese kapatınça strese giriyor o yüzden kapatamıyorum.
Sizin yediğiniz hiçbir şey kuş için uygun değil hemen hemen. Uygun bir besin tablosu için forumda araştırma yapabilirsiniz.

Sizinle beraber yemek yemeye alıştırarak yanlış yapmışsınız.Tabii ki kuş sizinle yemek yemeye alıştığı için,kafese kapatınca strese girecek.Fakat bizim tükettiğimiz bir çok gıda kuşlar için zararlı.Yemek yerken kuşu ya kafese kapatın yada kuşun bulunduğu ortamda yemek yemeyin.Hiç bir şey onun sağlığından önemli değil.

Geri