Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna eş ne zaman alınır

Yusufustun

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşuna eş ne zaman alınır kuşu ilk petshop dan alırken mi yoksa bize alıştıktan sonra mı?

öncelikle size ve evine alışmasını bekleyebilirsiniz eğer daha küçükse önce o size alışsın büyüsün sonra alın derim ben tabi eğer çift beslemek istiyorum diyorsanız çift olarak alın

Ben bana alıştıktan sonra aldım ama yeni aldığım kuşu öldürdü

Ben bana alıştıktan sonra aldım ama yeni aldığım kuşu öldürdü
eş seçimi yanlış olmuş demekki salma yöntemini uygulayın şöyle ki kuşunuzu petshopa götürerek eş almak istediğinizi söyleyin salma kafese bırakın kuşu 2 gün orada kalsın kendi eşini seçecektir petshop sahibinden takip etmesini anlaştığı eşi alacağınızı söyleyin daha sonra anlaştığı kendi seçtiği eşi satın alıp eve getirin

eş seçimi yanlış olmuş demekki salma yöntemini uygulayın şöyle ki kuşunuzu petshopa götürerek eş almak istediğinizi söyleyin salma kafese bırakın kuşu 2 gün orada kalsın kendi eşini seçecektir petshop sahibinden takip etmesini anlaştığı eşi alacağınızı söyleyin daha sonra anlaştığı kendi seçtiği eşi satın alıp eve getirin
Tamam peki ben yeni eş alsam onu öldürür mü? Cevabınız için teşekkürler

Tamam peki ben yeni eş alsam onu öldürür mü? Cevabınız için teşekkürler
eşini kendi seçerse ve siz onları temizlik yem su değişimi haricinde rahatsız etmezseniz sakin bir yerde olurlarsa öldürmez

Konuşturma ve kendinize alıştırma düşünceniz yoksa 1,5-2 aylıkken çift olarak almanız ilerideki uyumları yönünden çok etkili oluyor. Çift olarak da ele alıştırma mümkün, ama konuşturma çok zor. Daha sonradan aldığınızda, salma da kendine eş seçse bile eve gelince ölümcül kavgalar olabiliyor.

Geri