Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuna uygun kafes

Muhammed Mert

Yeni Üye
Selamun Aleykum arkadaşlar benim 2 tane muhabbet kuşum var.kafesleri eski ve küçük.Yeni kafes alacagım internetten.Eger siz güzel bir tane gördüyseniz linkini veririmisiniz.Ayrıca kafes altlıgı(telli olan ızgara altlık)koysam iyi olurmu?

süleyman ekinci çok teşekkür ederim uygun fiyata ve çok güzel yine çok teşekkür ederim <3 eger muhabbet kuşların varsa büyüyüp çok güzel konuşan güzel kuşlarolur inşallah

süleyman ekinci çok teşekkür ederim uygun fiyata ve çok güzel yine çok teşekkür ederim <3 eger muhabbet kuşların varsa büyüyüp çok güzel konuşan güzel kuşlarolur inşallah
Bende çok teşekkür ederim kardeşim duaların için var küçük yavrularım :) onlar konuşmasa da olur sağlıklı güzel yavrular versin yeter :) attığım linkte var kardeşim ordan bakabilirsin kafeslere üretim kafesleri tel kafes bölümün de

Bu kafes hoşuma gitti bende almayı düşünüyorum ama kafama takılan birşey var bir çok yerde muhabbet kuşu kafesi yatay telli olmalı diyorlar bu dikey telli

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kafes hoşuma gitti bende almayı düşünüyorum ama kafama takılan birşey var bir çok yerde muhabbet kuşu kafesi yatay telli olmalı diyorlar bu dikey telli

sıkıntı teşkil etmez dikey telli de olabilir

sıkıntı teşkil etmez dikey telli de olabilir

Peki süleyman bey benim çift kuşum 1,5 aylıklar daha çiftleşme dönemi değil. Kullandığım kafesin giyotin kapısı yok akıllı yemlik takmak için ondan dolayı çok memnun değlim. Bu kafesi alsam kafes değişikliği olumsuz etkilermi kuşları kuluçka döneminde değilse sorun olmaz diye biliyorum doğrumudur

merhaba genelde hatta buyuk cogunlukta kafeslerın telı dıkey oluyor ben bı problem gormedım bu gune kdr ancak pahalı olmakla bırlıkte :D hagen vısıon kafesler yatay tellı

Peki süleyman bey benim çift kuşum 1,5 aylıklar daha çiftleşme dönemi değil. Kullandığım kafesin giyotin kapısı yok akıllı yemlik takmak için ondan dolayı çok memnun değlim. Bu kafesi alsam kafes değişikliği olumsuz etkilermi kuşları kuluçka döneminde değilse sorun olmaz diye biliyorum doğrumudur

Herhangi bir sıkıntı olmaz çünkü kuşlarınız daha ufak geniş bir kafeste yaşamaları onların gelişimi için de çok güzel olacaktır ferah ve geniş ortam her zaman iyidir.

Herhangi bir sıkıntı olmaz çünkü kuşlarınız daha ufak geniş bir kafeste yaşamaları onların gelişimi için de çok güzel olacaktır ferah ve geniş ortam her zaman iyidir.

Anladım teşekkür ederim. Birde hazır cevap veren birini bulmuşken bi konu daha sorayım. Kışlar ilk geldiğinde odamda sigara içiyorum diye salona koyduydum. Salon karanlık olduğu içinde kafesin üstüne led ışık taktıydım ısı yapmayanlardan. Odada sigara içmeyi bırakınca odama aldım kuşları odamda ışık var diye gecede uyusunlar diye led ışığı söndürüyorum bu seferde dişi olan car car bağırmaya başlıyor taki ışığı yeniden yakana kadar söndürmemi demek istiyor anlamadım ama açık kalırsada uyku sorunu yaşayacaklar

Anladım teşekkür ederim. Birde hazır cevap veren birini bulmuşken bi konu daha sorayım. Kışlar ilk geldiğinde odamda sigara içiyorum diye salona koyduydum. Salon karanlık olduğu içinde kafesin üstüne led ışık taktıydım ısı yapmayanlardan. Odada sigara içmeyi bırakınca odama aldım kuşları odamda ışık var diye gecede uyusunlar diye led ışığı söndürüyorum bu seferde dişi olan car car bağırmaya başlıyor taki ışığı yeniden yakana kadar söndürmemi demek istiyor anlamadım ama açık kalırsada uyku sorunu yaşayacaklar

siz ışığı kapalı tutun zamanla alışacaktır yavru olduğu için panik yapıyordur :)

İmac kafes benimki o da yatay telli

Muhabbet kuşu kafesleri aslında dik olanları daha idealdir. Yatay tel olan kafesler ufak cins papağanlar için üretilmiştir ama ortam kullanım için olarak muhabbet içinde önerildiği denk geliniyor. Muhabbet kuşları tırmanmak yerine uçmayı tercih eder bu yüzden dik telleri kafesler ara ara yatay tel çekilerek üretilir.

benim şimdiki kafesimde 2 muhabbet kuşum var birtanesi korkunca her zaman üste tırmanıyor kafeste üstü zaten dümdüz ama bir şey olmuyor

Geri