Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun kursağındaki şişliklerin sebepleri nelerdir ?

Mertzngr35

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi günler dilerim,bir konu hakkında sizden yardım istiyorum.
Bu konu muhabbet kuşlarının kursağındaki şişliklerin sebepleri nelerdir bunları bilmek istiyorum. Kimi üreticiler bu şişliklerin mantarlardan ,kimileri bakterilerden ,kimileri ise hava kesesi iltihabından kaynaklandığını söylüyor ve yapılan tedaviler şüphe barındırıyor. Sizden ricam bu şişliklerin sebepleri neler olabilir bulgularıyla bana yardımcı olur musunuz? Şimdiden yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.

Bazı durumlarda kusmalar bakteriyel veya mantarlardan kaynaklı olabiliyor bu şişliğin tam teşhisi nasıl olmalıdır ?

IMG_20201111_225704_327.jpg

şiş halini atamadım dosya büyük diyor, bu attığım hali şimeden önceki haliydi (2 hafta önce )

Kursak mantarı olabilir. Bakteriyel bir durum da olabilir.
Kursağına dokunun, hava varmı?
Öncelikle teşekkürler maalesef kuşu daha önce kaybettik , kursağa dokununca sert bir hava vardı , elimle dokunduğum halde gergindi. Hava boşalmıyordu.

Öncelikle teşekkürler maalesef kuşu daha önce kaybettik , kursağa dokununca sert bir hava vardı , elimle dokunduğum halde gergindi. Hava boşalmıyordu.
ilk attığım fotoğrafta ciddi bir sıkıntısı yoktu ama arada garip ses çıkarıyordu .Daha sonra kursak şişince ben ve birkaç arkadaş hava kesesi iltihabından şüphelendik ve sulfamezatin uygulamaya başladık ,4 gün kullandım . Ama kuşda olumlu bir performans göremedim ,daha sonra biraz ara verip mantar için triflucan kullanımına başladık ama maalesef durum ağırlaştı ve kuşumuzu kaybettik .

Triflucan kullandıktan sonra geçmediyse, büyük ihtimalle bakteriyel bir durum Du.
Recai benim kuşlardan 2 tanesi arada sadece öğürme hareketi yapıyor... Birtanesi uctuktan sonra kusuyor...Ne yapalım

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Recai benim kuşlardan 2 tanesi arada sadece öğürme hareketi yapıyor... Birtanesi uctuktan sonra kusuyor...Ne yapalım

CPH1909 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi arada sirada öğürme hareketi normal. Diger kuşunun kusmuğu kokuyor mu?

Geri