Karadeniz Pet

muhabbet kuşunun yemini ve suyunu günaşırı veriyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hocam ben yemliğini iyice dolduruyorum acıkmasın diye.2,en fazla 3 günde bir üflüyorum.Suyunuda her gün değiştiriyorum.Sıkıntı olurmu?Ayrıca haftada 1 kez vitamin,meyve sebze ikramı ikram yemliğine kücük kücük doğrayarak,mama,kuş kumu ve banyo yaptırıyorum.Bugünde suluğu kötü kokuyordu 1 damla sadece limon sıktım sorun olurmudur faydalı diye duydum.Bakımım yeterlimidir daha nelere ihtiyacımız var?Kalamar kemiği ve mineral blogu mevcut.
Yemliği 2 günde bir üflersen iyi olur. Diğer yaptığın ek takviyeler gayet iyi.. Böyle devam et.

Hocam ben yemliğini iyice dolduruyorum acıkmasın diye.2,en fazla 3 günde bir üflüyorum.Suyunuda her gün değiştiriyorum.Sıkıntı olurmu?Ayrıca haftada 1 kez vitamin,meyve sebze ikramı ikram yemliğine kücük kücük doğrayarak,mama,kuş kumu ve banyo yaptırıyorum.Bugünde suluğu kötü kokuyordu 1 damla sadece limon sıktım sorun olurmudur faydalı diye duydum.Bakımım yeterlimidir daha nelere ihtiyacımız var?Kalamar kemiği ve mineral blogu mevcut.

yaptığınız şeylerde bir sıkıntı yok, haftada bir bilemedin iki haftada bir kafesi dezenfekte etmekte fayda var. Aynı şekilde suluğu da her gün yada günaşırı sirkeli suyla yıkamaya çalışıyorum. Bakteriler en çok suluklarda ürüyor.. limonun da zararı olmaz bir iki damladan :)10-15 günde bir tam dolu suluğa 2-3 damla sirke vermek gerekiyor. Aklıma gelenler bunlar eksiğimi siz tamamlarsınız zaten, maşallah gayet titiz bakıyorsunuz kuşunuza :) kolay gelsin, sağlıklı günler

Aynı şekilde suluğu da her gün yada günaşırı sirkeli suyla yıkamaya çalışıyorum. Bakteriler en çok suluklarda ürüyor.

Suluğu sabah,akşam günde 2 kere ve yemliği 1 gün ara ile sıvı bulaşık deterjanı kullanarak sıcak suyla yıkarsanız daha iyi olur.yıkadıktan sonra güzelce durlayın.Kuşların yediği yemler yağlı olduğu için suluk yağ tabakası ile kaplanır ve hiç kimse yağlı su içmeyi sevmez.

Aç bırakırsanız tabiki uçmaz hayatta kalmasına şükretmeli o yemlik suluk boşuna mı var ne diye çıkarıp böyle bir şey yaşatırsiniz ki küçücük canlıya
Aç bırakırsanız tabiki uçmaz hayatta kalmasına şükretmeli o yemlik suluk boşuna mı var ne diye çıkarıp böyle bir şey yaşatırsiniz ki küçücük canlıya
bu forumda üye engelleme yok mu acaba, eğer yoksa neden

sayın yönetici, en kısa süre içerisinde üyeliğimi iptal etmenizi rica ediyorum, teşekkürler

suratına salak bile diyemeyeceğin ademoğluna arkasından ZALİM diyorsun

Emin olun karşımda olsanızda size aynısını söylerdim keşke onun hakkında önce bilgi edinseydim derdim. arkadaşlarımın kafesinde ballı kraker görünce ama seviyoooo yorumlarına karşı deli oluyorum mesela, saçmalama al onu kafesten diyorum . plastik tünek takanlara kızıyorum bugün işim vardı alamadım bugün çarşıya çıkmadım dedikleri için aldım diyene kadar hergün arayıp soruyorum mesela. Bilgi şu devirde olduğu kadar ulaşılması kolay birşey olmamıştır sanırım. internet her konuda derya deniz. Umarım başka türde bir hayvan beslemeyi düşünürseniz aynı hataya düşmezsiniz.

yemlikler dolu olsun, üflemeyi ihmal etmeyelim. Benim kafeste 3 tane yemlik var, her gün üflüyorum. Titiz davranmamız lazım :)

Arkadaşın yaptığı şey yanlış, bu yorum ne kadar doğru?
Acemiliğe gelmiş diyip geçiştirenlerden değilimdir, öylelerinden de nefret ederim ama bu denli sert uyarmak... hatasını kabullenmiş zaten, uzatmanın manası var mı anlamlandıramıyorum...

Halsizlik devam ediyor mu?

Uyarmak zorundayız ki başka bir hayvan beslemeyi düşünürse arkadaşımız aynı hataya düşmesin. önce araştırsın öğrensin. sonuçta bizde bildiklerimizi okuyarak araştırarak öğrendik değil mi?

İyi ki dün bana denk gelmemiş tartışmanız konuya dahil olan herkes eşit oranda hatalıdır. Birbirinize cevap vermezseniz bu kadar aşağılamaya kimse maruz kalmazdı..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri