Karadeniz Pet

Muhabbeti kuşumu istemeden korkuttum

Denisaelif

Yeni Üye
Alalı 4 gün oldu yavru dün çok çıkmak istediği için biraz dışarı çıkarttım kafesinin üstüne elimizede geliyordu kafeste nadiren akşamları geliyor bugün sabah biraz alışmıştır diye içerde sıkışıp kalmasın diye dışarı çıkartmak istedim bir turlu elime gelmedi sağa sola kaçtı ama ben korkutmadan ve yavaş almaya çalışıyordum elimin içine alıp kafesin üstüne koyarken uçtu sağa sola duvara perdeye çarptı yere düştü 2 kez kafese geri soktum her zamanki gibi titriyor ve yanına yaklastigimiz an kacisiyor ne yapmam lazım artık alışmaz mı beni sevmiyor mu

Bulunduğu ortamı tam tanımadan uçmaya çalışmış çarpıp düşmüş demek ki doğru düzgün uçmasını da bilmiyordur. Kafesten tunekleri çıkartın elinize konmasini bekleyin hızlı hareket etmeyin elinizi tunek olarak kullansın sizden zarar gelmeyeceğini anlasın. İnternet'e bununla ilgili videolar var. Sabır edin belli bir süre sonra sizden korkmaz alışır.

Bulunduğu ortamı tam tanımadan uçmaya çalışmış çarpıp düşmüş demek ki doğru düzgün uçmasını da bilmiyordur. Kafesten tunekleri çıkartın elinize konmasini bekleyin hızlı hareket etmeyin elinizi tunek olarak kullansın sizden zarar gelmeyeceğini anlasın. İnternet'e bununla ilgili videolar var. Sabır edin belli bir süre sonra sizden korkmaz alışır.
Çok teşekkür ederim yemlerini değiştirmek için yada salıncağı düzeltmek için elimi soktugumda bile korkup sağa sola atlıyor bu durum neden olabilir peki

Kuşunuzun uçmayla ilgili bi problemi yok sadece çevreyi bilmediği için , birazda panik oldugundan etrafa çarpıyor. Hemen pat diye size alışmaz kuşunuz.Önce elinize yem alarak kafese sokun elinizi ve önünde beklettiginizde yemi yiyecektir.Belli bir süre sonra elinizin üzerine çıkar ve öyle yer. Bu ona güven vermeye başladığınızı gösterir. Aradan 1 hafta geçsin bu sefer kafesin kapagını açın ve sadece bş yere oturun , çıkmak istemezsede elinizle destek vererek çıkartın hayvanı. Oldugunuz yerde hareket etmeden bırakın izleyin kuşu. O yavaş yavaş odayı keşfedecektır. Ama ortalıkta birileri gezerse yine heyecan yapıp sağa sola çarpar. Daha sonra yorulunca yine kafesine alırsınız. Bu şekilde kolayca hem kanatlarını açmış olursunuz hemde eve alıştırırsınız.

Çok teşekkür ederim yemlerini değiştirmek için yada salıncağı düzeltmek için elimi soktugumda bile korkup sağa sola atlıyor bu durum neden olabilir peki
Elinizi çok yavaş hareketlerle kafese sokun şu anda sizi tanımadığı için ona zarar vereceğini düşünüyor korkuyor. Sizden çok büyük bir varlık gelse size elini uzatsa korkmaz misiniz :D

Geri