Karadeniz Pet

Müjde 9 ay Sonra Kuşlarım Çiftleşti-Foruma Teşekkürler

haftasonu popoya bakayım dedim ama hani daha önce çevirip bakmamıştım bana normal gibi geldi. baya tüylü işte :D peluş gibi tüy yumağı :D ama bi açılma varmı yokmu anlamadım kellik yok ama

Ömeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben ne dedim amaaaaaa akşam eve gidicem ve yuvalıkta yumurta olacak bende foto çekip göndericem demedimmi sana dünnn :D :D hahahaha bak :D senin için çektim kardeşim :D

1G0O0N.jpg

LO050Z.jpg

lbR5Rr.jpg

halis mulis bilibili yumurta :D
okadar poposunda tutunca yumurtayı mubarek kaz yumurtası saldı ortaya 1 yumurtadan 3 4 yavru alırsın artık kesın hahahah :D alemsın yav sakır :D dedın dedınıde yapdın ha :D

Ömeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ben ne dedim amaaaaaa akşam eve gidicem ve yuvalıkta yumurta olacak bende foto çekip göndericem demedimmi sana dünnn :D :D hahahaha bak :D senin için çektim kardeşim :D

1G0O0N.jpg

LO050Z.jpg

lbR5Rr.jpg

halis mulis bilibili yumurta :D
okadar poposunda tutunca yumurtayı mubarek kaz yumurtası saldı ortaya 1 yumurtadan 3 4 yavru alırsın artık kesın hahahah :D alemsın yav sakır :D dedın dedınıde yapdın ha :D

Yahu benim kuş tavuk gibi yumurtluyor ilk yumurta 18...iki 19...üc 20 bu nasıl iştir anlamadım yumurta makinesi gibi yelloz
masallah de nazar degmesın kardesım tuh tuh tuh masallah :D benım kus hala yapmadı 5. yı popo sıs kuyruk atıo yumurta yok :D mılletınkı gunden gune benımkı haftada bır bırakıo :D sorunlu :D buarada 2 yumurta 100de yuz dolu dun flashla bakdım :D 2 yumurtada dolu olma sansı var gununu beklıcem ılk yumurtam bos 2. yumurta 25. 26 sı gıbı cıkması lazm 3. yumurta 30 kasım 01 aralık 4 .su 01. 02 aralık arasında cıkması lazım bakalım beklıoz :D

Aldığımdan beri suyuna vitamin ekliyorum.Vitakraft yem kullanıyorum.Nijer tohumu ve kızdırıcı yem veriyorum.Dal darı veriyorum.Kafesin altını iki günde bir temizliyorum.Bir kere paylaşmıştım resimlerini erkek kızışmış demişlerdi.Ama dişi de bir şey yok.Bir iki günlüğüne yuva taktım.Değil girmek o yöne bakmadılar bile...Birbirlerini kaşıyorlar ve gaga gagaya verip öpüşüyorlarda.Ama yem kusma olayını hiç görmedim,Nasıl olduğunu anlayamadım belki.Ama arada kapışıyorlar Genelde yanyanalar ama dişi tünekten atıyor onuu bazen.Eş değiller mi diye merak ediyorum
bu ıs sabır ısı bende hıc olmayan bısı ama ben bıle ogrendım sabretmeyı bu ısde her kus hemen yumurtlamıor bazısı gunler bazısı aylar suruor sen ıı bakmaya vıtamıne devam ed ınsallah ıstedıgını en kısa zamanda alırsın kardesım

haftasonu popoya bakayım dedim ama hani daha önce çevirip bakmamıştım bana normal gibi geldi. baya tüylü işte :D peluş gibi tüy yumağı :D ama bi açılma varmı yokmu anlamadım kellik yok ama
zamanla acılır hemen bıanda acılmıor dıomya benım yumurtlayan dısının kanatları bıle dusmemısdı yumurta yapdıkdan sonra tamamen dusdu ondan once ole cok dusuk dıldı poposuda asırı sıs dıldı ve poposuda cok hafıf acılmısdı yumurtladıkdan sonra bu belırtıler daha fazla oluor en buyuk gostergelerden bırı kuyruk atısı buyuk dıskı sadece yumurtlamaya 4 5 gun kala oluor ondn once normal gozukuo sen kuyrugunu takıp ed atıorsa yumurta yakındır

masallah de nazar degmesın kardesım tuh tuh tuh masallah :D benım kus hala yapmadı 5. yı popo sıs kuyruk atıo yumurta yok :D mılletınkı gunden gune benımkı haftada bır bırakıo :D sorunlu :D buarada 2 yumurta 100de yuz dolu dun flashla bakdım :D 2 yumurtada dolu olma sansı var gununu beklıcem ılk yumurtam bos 2. yumurta 25. 26 sı gıbı cıkması lazm 3. yumurta 30 kasım 01 aralık 4 .su 01. 02 aralık arasında cıkması lazım bakalım beklıoz :D
bundan sonra yumurta işi bitiyo bundan sonra yavruların cıkmasını bekle of of günler beklemeklen geciyo :d

hiç sorma... napayım arkadaşlar sizin yüzünüzden :D
yoksa bende hiiçç heyecan telaş filan yoktu... renanla sana baka baka beni de böyle ettiniz. hele sen....
kuyrugu takip edeyim ben artık. sanki ay sonuna kadar gelir inşallah
renanın kuş nasıl ama.. kalaşnikof gibi her gün çıkarıyor :D otomatik kuş

bundan sonra yumurta işi bitiyo bundan sonra yavruların cıkmasını bekle of of günler beklemeklen geciyo :d
valla ole ya bıran once aralıga gırsekde yavrular gelse bu saatten sonra yumurtlasa benım kus sansları olmaz cıkmaya bence cunku baya fark olcak arada yavrular yumurtadan cıkdıgında onlar hala yumurtada olcak falan yapmasın daha artık bıdahakı kuluckada yapar 6 7 yumurta bunda yeter :D 2 3 yavruda yeter bana yeterkı cıksınlar :D

hiç sorma... napayım arkadaşlar sizin yüzünüzden :D
yoksa bende hiiçç heyecan telaş filan yoktu... renanla sana baka baka beni de böyle ettiniz. hele sen....
kuyrugu takip edeyim ben artık. sanki ay sonuna kadar gelir inşallah
renanın kuş nasıl ama.. kalaşnikof gibi her gün çıkarıyor :D otomatik kuş
ha ha ha eşim aradı şimdi 4 numarda geldi maşallah ömer yumurta hızında seni gecicem galiba :D:D:D

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: kuşların yemliği doldurmayı unuttummmmmmmmmmmmmmmmm:confused::confused:
dün akşam saat 8 gibi baktım akıllı yemlik boşalmış. misafir geldi sonra bayada yorgundum dedim yatarken koyarım unuttum :S şimdi aklıma geldi. hay allah yaa...
benim kuşlar bugun oruçlu arkadaşlar :D

4 oldu 4 gunde vay be.... ama daha iyi hepsi aynı anda çıkacak

ha ha ha eşim aradı şimdi 4 numarda geldi maşallah ömer yumurta hızında seni gecicem galiba :D:D:D
haha ama onemlı olan yumurta coklu dıl yumurta dolulu bakalım kac dolu atıcak hergun yumurta atıo belkı dollemıo nerden bılıon az moralını bozım :D ınsallah hepsı dolu cıkar bana kapak olur hehe :D

:eek::eek::eek::eek::eek::eek: kuşların yemliği doldurmayı unuttummmmmmmmmmmmmmmmm:confused::confused:
dün akşam saat 8 gibi baktım akıllı yemlik boşalmış. misafir geldi sonra bayada yorgundum dedim yatarken koyarım unuttum :S şimdi aklıma geldi. hay allah yaa...
benim kuşlar bugun oruçlu arkadaşlar :D

4 oldu 4 gunde vay be.... ama daha iyi hepsi aynı anda çıkacak
hanımına sole o koysun nolcak :D bence 2 gunde bır yumurtlaması daha ıı yumurtanın ııce dollenmesı ıcın :D ama ınsallah hepsı dolu cıkar benım dısı 2 gun veya 6 7 gunde bır saldı ıcın :D bn anlamıom hehe :D

hanımda çalışıyor ya.. aç kaldı kuzularım :( eğer hepsi döllendiyse bence her gün daha iyi. yavrularda boy farkı olmayacak bir anda büyüyecekler işte.