Karadeniz Pet

Multivitaminler hakkında sorular

Batuhan mert

Yeni Üye
2B9CAD5B-25C3-4C94-B43B-8AE0FC219AAF.jpeg
4D827D3F-9DF9-4CA5-96FF-1780EAC69950.jpeg
2B9CAD5B-25C3-4C94-B43B-8AE0FC219AAF.jpeg
Herkese merhaba şuan evimde bir çift ve 1 tane de tek muhabbet kuşu bakıyorum çiftlerden yavru alma konusunda ümitliyim ben bu zamana kadar resimdeki apexisol multivitamini her iki kafese de 3 gün ilaçlı 5 gün ilaçsız olarak kullanıyordum. Bu ilaç kuşlarım için yeterlimidir başka takviyede kullanmalımıyım? Ek olarak tüyde olan iki kuşuma dün zurich b vitamini aldım bunuda gün aşırı suyu tazeleyerek verin diyor dün başladım buna bu arada apexisolu kesiyorum bu b vitaminini ne kadar süre vermem doğru olur daha sonrasında apexisole devam etmelimiyim yada neler önerirsiniz

Ekli dosyayı görüntüle 23521 Ekli dosyayı görüntüle 23522 Ekli dosyayı görüntüle 23521 Herkese merhaba şuan evimde bir çift ve 1 tane de tek muhabbet kuşu bakıyorum çiftlerden yavru alma konusunda ümitliyim ben bu zamana kadar resimdeki apexisol multivitamini her iki kafese de 3 gün ilaçlı 5 gün ilaçsız olarak kullanıyordum. Bu ilaç kuşlarım için yeterlimidir başka takviyede kullanmalımıyım? Ek olarak tüyde olan iki kuşuma dün zurich b vitamini aldım bunuda gün aşırı suyu tazeleyerek verin diyor dün başladım buna bu arada apexisolu kesiyorum bu b vitaminini ne kadar süre vermem doğru olur daha sonrasında apexisole devam etmelimiyim yada neler önerirsiniz
Merhabalar öncelikle multivitamini çok sık veriyorsunuz o kadar sık vermemelisiniz sonuç olarak doğal vitamin değil kimyasaldır ben ayda 2 kez veriyorum o apexi onun dışında doğal şeylerle besliyorum. B vitaminini de tüy döneminde 3 günde 1 verip diğer 2 gün taze yaparak haşlanmış yumurta havuç ile yapacağınız mamayı vermenizi tavsiye ederim. Kuşlarınıza yulaf alın yemelerine karıştırarak veya ayrı bir kapta yulaf verin son olarak da ortam sıcak olmak şartıyla banyoluk takın banyo yapsınlar banyo yapacakları suya 3-4 damla elma sirkesi damlatın. Bu saydıklarım tüy gelişimini hızlandıracak ve daha kısa sürede tamamlamaları için yardımcı olacaktır. Bir de çift kuşlarınız için önerim olacak e ve s vitaminleri alın toz halde satılır örneğin Nekton E ve Nekton S veya Hobi E ve Hobi S marka ben takımlarıma ikisini de kullandım ikisinin de faydasını gördüm bu vitaminlerden s olan hem multivitaminler içerir e olan ise üreme dönemi tüy dönemi için gereklidir ve yumurtaların doluluk oranını arttırır kuşlarda stresi azaltır. Keyifli hobiler sağlıklı beslemeler [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar öncelikle multivitamini çok sık veriyorsunuz o kadar sık vermemelisiniz sonuç olarak doğal vitamin değil kimyasaldır ben ayda 2 kez veriyorum o apexi onun dışında doğal şeylerle besliyorum. B vitaminini de tüy döneminde 3 günde 1 verip diğer 2 gün taze yaparak haşlanmış yumurta havuç ile yapacağınız mamayı vermenizi tavsiye ederim. Kuşlarınıza yulaf alın yemelerine karıştırarak veya ayrı bir kapta yulaf verin son olarak da ortam sıcak olmak şartıyla banyoluk takın banyo yapsınlar banyo yapacakları suya 3-4 damla elma sirkesi damlatın. Bu saydıklarım tüy gelişimini hızlandıracak ve daha kısa sürede tamamlamaları için yardımcı olacaktır. Bir de çift kuşlarınız için önerim olacak e ve s vitaminleri alın toz halde satılır örneğin Nekton E ve Nekton S veya Hobi E ve Hobi S marka ben takımlarıma ikisini de kullandım ikisinin de faydasını gördüm bu vitaminlerden s olan hem multivitaminler içerir e olan ise üreme dönemi tüy dönemi için gereklidir ve yumurtaların doluluk oranını arttırır kuşlarda stresi azaltır. Keyifli hobiler sağlıklı beslemeler [emoji4]

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Nekton e ve s bendenkullaniyirum ama geçenlerde 5 çeşit toz multi vitamin icindeki incelemede hobi s de hiç bir tane aminoasit olmadığını farkettim bunu belirtmek isterim

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nekton e ve s bendenkullaniyirum ama geçenlerde 5 çeşit toz multi vitamin icindeki incelemede hobi s de hiç bir tane aminoasit olmadığını farkettim bunu belirtmek isterim

teşekkürler vitaminleri aldığım petşop öyle kullanmamı söylemişti de ben yinede arada vermiyordum ama dediğiniz nokton ilaçları hemen temin edicem teşekkürler yardımınız için tekrar

teşekkürler vitaminleri aldığım petşop öyle kullanmamı söylemişti de ben yinede arada vermiyordum ama dediğiniz nokton ilaçları hemen temin edicem teşekkürler yardımınız için tekrar
Rica ederim tek çift var ise 35 grm lik alin ve bir ilaç sulugu alin içinden çıkan kaşıma 5 de 1 verin size uzun süre gider 35 gram x 5 165 kullanım yapar oda haftada 2 günden multi vitamin verseniz 82 hafta multi vitamin yapar
E vitamini de bun yarısı gitse 1 sene yapar

Geri