Karadeniz Pet

N-Zymax sf premiks?

Salih.

Yeni Üye
Muhabbet kuşumun dışkısı tamamen normal fakat poposuna yapışıyor ve sürekli kabarık. Veteriner bu ilacı verdi. Kullanımını bilen yada başka önerisi olan var mı?

kabızlık mı var?benim kuşlarımdan birinde de aynı sorun var.

kabızlık mı var?benim kuşlarımdan birinde de aynı sorun var.
Dışkı sayısı ve şekli çok normal. Bende kabızlıktan şüpheleniyom fakat 10 gün önce eş kuşu aynı rahatsızlıktan öldü. Sanırım farklı bişey. Dün elma sirkesi, bugün vitamin, yarın sarımsaklı su, diğer gün bunu vermeyi düşünüyorum. Veterinerler anlamıyor kuştan. Pek anlamadığı halde bunu verdi bana.

Dışkı sayısı ve şekli çok normal. Bende kabızlıktan şüpheleniyom fakat 10 gün önce eş kuşu aynı rahatsızlıktan öldü. Sanırım farklı bişey. Dün elma sirkesi, bugün vitamin, yarın sarımsaklı su, diğer gün bunu vermeyi düşünüyorum. Veterinerler anlamıyor kuştan. Pek anlamadığı halde bunu verdi bana.
bende çözemedim veterinere gittim sadece birşey yok dedi yeşillik yesin zeytinyağı içir dedi:confused:başka bir veterinere daha gitmeyi düşünüyorum ben.istanbulda kuş veterineri varmış onu deneyeceğim.

İşten yeni eve döndüm. Kafesin altındaki dışkılar hala normal, poposunda yine dışkı var. Garip olan şey ise 4 tüneğin tamamı dışkı içerisinde. Ayağı ile temizlemeye çalışırken önce ayağına sonra tüneklere bulaştı sanırım.

benimkide öyle aynı dışkıları normal genel olarak ama poposuna katı bir şekilde yapışmış.

Poposuna yapışan kakalardan kurtulmak için size tavsiyem poposunu üstündeki tüyleri dikkatli bir şekilde kesebilirsiniz, kabarıklığı tecrübeliler daha iyi bilirler sanırım.

Poposuna yapışan kakalardan kurtulmak için size tavsiyem poposunu üstündeki tüyleri dikkatli bir şekilde kesebilirsiniz, kabarıklığı tecrübeliler daha iyi bilirler sanırım.
Silmeye çalıştım çok katılaşmış. Popo kısmı bile tıkanmış nerdeyse. Makasla açtım biraz zeytinyağı sürdüm. Zorla zymax ve sarımsaklı su içirdim zorla. Bugün hiç bişey yemedi. Kısmet artık hastalığını bile öğrenemeden ölecek heralde

Silmeye çalıştım çok katılaşmış. Popo kısmı bile tıkanmış nerdeyse. Makasla açtım biraz zeytinyağı sürdüm. Zorla zymax ve sarımsaklı su içirdim zorla. Bugün hiç bişey yemedi. Kısmet artık hastalığını bile öğrenemeden ölecek heralde
Umarım iyileşir

Kuşun ve dışkısının fotoğrafını ekler misiniz?
1552a5370e.jpeg

Bugün kustuğunu gördüm. Kustuğu yemleri eş kuşu yedi. Yanlız kusma kur yapma kusması değildi hastalıktan kusuyordu. Zaten kabarık duruyor hep. 2 gündür günde iki kere zorla n-zymax ve sarımsaklı suyu içirdim.

1552a5370e.jpeg

Bugün kustuğunu gördüm. Kustuğu yemleri eş kuşu yedi. Yanlız kusma kur yapma kusması değildi hastalıktan kusuyordu. Zaten kabarık duruyor hep. 2 gündür günde iki kere zorla n-zymax ve sarımsaklı suyu içirdim.
Kuşları ayırmanız gerekiyor bence.ona da bulaşırsa kötü olur.belki bulaşıcı birşeydir.

Neden umut kesiyorsunuz, dışkı da normal görünüyor zaten.

Geri