Karadeniz Pet

Nasıl bir muhabbet kuşu seçimi yapmam gerek

Froozen

Meraklı Üye
Geçen gün petshoptan kuş aldım önce yavru diye kandırdılar sonra gittim dedim bu kuş büyük ben eğitmek istiyorum kadın dedi ki büyük olması daha iyi yavrunun beyni daha doludur yine kandırıldım şimdi sahiplendircem kuşu şimdi bir tane güzel kaliteli petshop buldum nasıl kuş seçiyim şu şekilde birşey istiyorum. Youtubede video çekenler gibi 1 günde ele alışcak eğiticem basket öğreticem uzaktan çağırcam gelecek sonra konuşacak pati kaldıracak ama ısırma huyu olmucak sizce nasıl seçmeliyim erkek mi dişimi ırkı ne nasıl bir kuş yaş nasıl belirlerim

Geçen gün petshoptan kuş aldım önce yavru diye kandırdılar sonra gittim dedim bu kuş büyük ben eğitmek istiyorum kadın dedi ki büyük olması daha iyi yavrunun beyni daha doludur yine kandırıldım şimdi sahiplendircem kuşu şimdi bir tane güzel kaliteli petshoptan buldum nasıl kuş seçiyim şu şekilde birşey istiyorum. Youtubede video çekenler gibi 1 günde ele alışcak eğiticem basket öğreticem uzaktan çağırcam gelecek sonra konuşacak pati kaldıracak ama ısırma huyu olmucak sizce nasıl seçmeliyim erkek mi dişimi ırkı ne nasıl bir kuş yaş nasıl belirlerim
Önceki aldığım kuş 1 yaşında çıktı

kuş alırken çok basit birkaç yöntem var,
1- kesinlikle ve kesinlikle üreticiden almak,
2-kuşu alırken yeni yeme düşmüş yavru almak
3-canlı kıpır kıpır kuş almak
4-elinize gelince kaçmıyacak ve kendini ordan oraya vurmayan bir yavru almak,
5-bütçenizi aşmayacak (en önemlisi :D)

kuş alırken çok basit birkaç yöntem var,
1- kesinlikle ve kesinlikle üreticiden almak,
2-kuşu alırken yeni yeme düşmüş yavru almak
3-canlı kıpır kıpır kuş almak
4-elinize gelince kaçmıyacak ve kendini ordan oraya vurmayan bir yavru almak,
5-bütçenizi aşmayacak (en önemlisi :D)
1 burada üretici yok petshoptan almak zorundayım 2 zaten amacım o 3 sakin kuş olması gerek ancak sağlıklı görünen 4 adem oğuz kanalında adam kuşu elinize alın sakin duran kuşu tavsiye ederim ısırmayan diyo

memleket hocam.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

memleket hocam.

Abi yaşım küçük uzağa gidemem ve Güngören Bağcılar'da üretici yok 1 burada üretici yok petshoptan almak zorundayım 2 zaten amacım o 3 sakin kuş olması gerek ancak sağlıklı görünen 4 adem oğuz kanalında adam kuşu elinize alın sakin duran kuşu tavsiye ederim ısırmayan diyo

aynen sakin olacak ele geldiğinde ama canlı da olacak. anlatmak istediğim şu afesin yada salmanin icerisinde pusmuş kabarık kuş olmayacak.

birde face gruplarina bak orda evde uretim yapan kisiler satiyor belki sana yakin biri vardır.

birde face gruplarina bak orda evde uretim yapan kisiler satiyor belki sana yakin biri vardır.

Abi güzel haber 30 dakikalık bir yürüme mesafesinde var ancak petshoptan aldığım kuşu iade ederlermi para verirler mi

ederler inşallah güzel konuş adamlara rica et anlayışla karşılarlar inşallah.

Kardeşim bayrampaşa gaziosmanpaşa civarlarında petshop dolu üreticide var bildiğim 2-3 tane istersen yönlendirebilirim. Yavru erkek almanı öneririm yeni yeme düşmüş.

Bak kardeş eğitmek istiyorsan tek erkek yavru alacaksın Max 2-3 aylik bunu nasıl anlarsın gözü simsiyah olur cere rengi pembe ve tonları olur ayrica eğitmek biraz sabır işi 1 gunde olacak iş değil

Dişi erkeğe göre biraz daha zor alışır diyorlar. Dişi alışmaz konuşmaz diye bi kaide de yok. Önerim yavru erkek alman. Ayrıca nasıl bi kuş istediğine karar vermelisin hollanda, çek, jumbo vs.

Dişi erkeğe göre biraz daha zor alışır diyorlar. Dişi alışmaz konuşmaz diye bi kaide de yok. Önerim yavru erkek alman. Ayrıca nasıl bi kuş istediğine karar vermelisin hollanda, çek, jumbo vs.
Bak kardeş eğitmek istiyorsan tek erkek yavru alacaksın Max 2-3 aylik bunu nasıl anlarsın gözü simsiyah olur cere rengi pembe ve tonları olur ayrica eğitmek biraz sabır işi 1 gunde olacak iş değil
ederler inşallah güzel konuş adamlara rica et anlayışla karşılarlar inşallah.

Yakınlarda üretici bulamadım petshoptan bakmam gerek

Yaz bana özelden yeni yavrularım var. Çek , Jumbo bakarsın artık..

Geri