Karadeniz Pet

Ne yapmam gerek

Deryasin

Yeni Üye
Kuşlarım bunlar ; oğlum 14 aylık kızım 6 aylık galiba haziran ayında benimleydi kuşcu iki aylık demişti. Erkek kuşum tüneklere sürtünüp pullarla oynaşıp duruyor evdeki tüm terlik deri sehbaha herşeyi kemirmeye başlamıştı bize de bi hırçın davranmaya başlayınca kuşçu dedi dişi istiyor. Dişi aldık ama ahhh keşke almasamıydık acaba[emoji17] erkeği sürekli dövüyor kovalıyor yem yedirmez hale geldiklerinde eylül ayında hemen ayırdık kafesleri[emoji4] artık kızda çok mutlu dans ediyor konuşuyor hatta[emoji4] bir ay ayrı bırak sonra aynı kafese koy demişlerdi koydum hatta onları kiler gibi olan bir odaya bıraktım bizdende uzaklar[emoji17] çok üzülsemde[emoji4] bundan sonra izlemem gereken yok nedir? Yani bunlar olmazsa olmazlar mı bir daha dersiniz acaba?
405cc2370793661ea2dd27f5d2e0a9f5.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sol daki tüneği yuvalığın giriş hizasına indirin ve yuvalığa biraz daha yakın takın, 2 tünek bir birine çok yakın. Havuçları o şekilde verirseniz ishal edebilir rendeleyip suyunu sıkıp kuru mama ile karıştırıp vermeniz gereklidir ve haftada 2 kere yeterlidir fazlasına gerek yok. Mümkün oldu kadar kendi hallerinde kalsınlar onlara zaman verin. Kimi zaman 1 ayda kimi zaman 1 sene de olur çiftleşme bu onların tamamen hazır olmasına ve kaynaşmasına bağlıdır.

Ayyy cvp verdiğiniz için çok teşekkürler ben rendeleyip verdiğimde hiç ilgilenmediler diye böyle vermiştim bu haldeyken yiyorlar yada parçalayıp atıyorlar iki saat sonra alıyorum meyve yada sebzeleri normalde. Bundan böyle dediğiniz gbi denerim. Pekiii dişi kuşum uygun mu gelişim olarak sizce.

Dişi kuşlar biraz daha geç kızışır, henüz o evreye ulaşmamış ama fazla uzunda sürmez 1-2 ay a büyük ihtimal hazır olur dişi kuşunuzda sıkmayın canınızı. o süreç e kadar anca uyum sağlar alışırlar. bize düşen gerekli takviyeleri yapmak dışında rahatsız etmemek en önemlisi. Bu arada sanırım suyuna vitamin katmışsınız köpürmesi o yüzdendir diye tahmin ediyorum, vitamin verdiğiniz gün extradan mama sebze vs... vermeyin.

Erkeği sürekli kovalıyor dişi kuşum mesela yem yiyorsa erkek üstüne atlıyor dişi, erkek ciyak ciyak bağırıyor ne olur böyle kalmalılar mı

çok ciddi kavgaları varsa anlaşamıyor demektir eş değişmesi gerekebilir. Canınızı sıkmak istemem ama hiç ummadığımız anda erkeğinde karşılık vermesi ile ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.

Birbirlerini kaşıdıklarını da gördüm ama[emoji4] çok tatlılar[emoji4] çok seviyorum ve çok üzülüyorum tek kafeste sıkıntı basarsa erkek kaçacak yer ararsa diye kapılarını birleştirdim. Ahh bilmemek çok zor çok teşekkürler tekrardan.

[emoji15][emoji15][emoji15] şoookk [emoji17] şimdi iyice tedirgin oldum[emoji17] peki şimdi ne yapmalıyım sizce kavgalar devam ederse ayırmalımıyım?

:)) yok yok öyle birşey yapmanıza gerek yok bırakın kendi hallerine biz insanlar bile yeri geliyor eşlerimizle didişiyoruz :)

[emoji15][emoji15][emoji15] şoookk [emoji17] şimdi iyice tedirgin oldum[emoji17] peki şimdi ne yapmalıyım sizce kavgalar devam ederse ayırmalımıyım?

Dedim gibi kavganın şiddetini ben bilemem hiç anlaşamayacak gibi lerse ve ciddi kavgalar çıkıyorsa zarar vermeye kalkışıyorsa müdahale etmek gerekli o kadar ileri kavgalar yoksa zamanla alışacaklardır

Tamamdır vitamin olduğunda meyve sebze yok

[emoji120] çok teşekkürlerrr[emoji137]

rica ederim. Sağlıcakla keyifli hobiler

Birşey sorucam yorumları okumadım üşendim [emoji16]. Kuşlarınız havucun üstüne veya yemin pislemiyormu ben öyle koydugumda tünekleri bırakıp yemin havucun üstünde duruyor e hayliyle pisletiyor. Sadece yer değil kabı assamda yine pisletiyorlar

İPhone Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Cifthane ikiye bolmeli kafes kullaniyorum genis kafesim benim de disim erkegi kovalar erkek bazen kacacak yer bulamiyor yani tek sizin disi degil genel disilerin durumu bu

Merhaba. Pazar günü dirensem de dün dişi kuşum erkeğin tüylerini koparana kadar dayanabildim maalesef ayırdım onları şimdi yine ayrı kafeslerdeler[emoji17] arka uzun kuyruğunu ve kanatlarındaki uzunları üstüne basıp yoluyordum ahh yazık ne çekti be erkek kuşum [emoji17] çiftler arasına girmek zorunda kaldım. Bir mağduriyet söz konusu ama[emoji4]

Birşey sorucam yorumları okumadım üşendim [emoji16]. Kuşlarınız havucun üstüne veya yemin pislemiyormu ben öyle koydugumda tünekleri bırakıp yemin havucun üstünde duruyor e hayliyle pisletiyor. Sadece yer değil kabı assamda yine pisletiyorlar

İPhone Cihazımdan Tapatalk Kullanılarak Gönderildi.

Havucu iki saat sonra alıyorum yeme de pislemiyorlar tek sıkıntım içine girip eşinmeleri oluyor[emoji4] tüm yemler dökülüyor[emoji4]

Merhaba. Pazar günü dirensem de dün dişi kuşum erkeğin tüylerini koparana kadar dayanabildim maalesef ayırdım onları şimdi yine ayrı kafeslerdeler[emoji17] arka uzun kuyruğunu ve kanatlarındaki uzunları üstüne basıp yoluyordum ahh yazık ne çekti be erkek kuşum [emoji17] çiftler arasına girmek zorunda kaldım. Bir mağduriyet söz konusu ama[emoji4]

Derya hanım o kadar ileri ise belirttiğim gibi erkek de karışık verecek olursa ölüm le dahi bitebilir kavga . Dişi kuşunuzu değiştirmenizi tavsiye ederim kendine uygun uysal bir dişi tercihi daha uygun olur gibi, üzücü bir sonla karşılaşmanızı istemem. Vah zavallı delikanlı cazgır kız yüzünden ne hale gelmiştir :D

Kız erkeği didikledi de didikledi öyle olunca ayırdım yine mecburen şimdi erkek çok mutlu neşeli konuşuyor cıvıldıyor kızı arada yanına koyuyorum hep kız didikliyordu erkeği aman yarabbim yanına attım odadan çıktım ki çığlıklarına geri girdiğimde erkek kızı fena korkutmuştu saldırıyordu üstüne tüylerini koparıyor vuruyor zor aldım elinden[emoji17] galiba bu kuşlarım çift tutmayacaklar[emoji17] çok üzgünüm

Geri