Karadeniz Pet

Ne yaptıysam olmadı :( Bana bir akıl verir misiniz?

İyileşir mi?

• Malesef çok geç :(

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    9
Ekli dosyayı görüntüle 24674 Ekli dosyayı görüntüle 24673 Arkadaşlar merhaba, öncelikle hesap eşimin adına. Bir anne olarak yazıyorum :( çok mutsuzum.
1,5 yaşında çok tatlı, bıcır bıcır, cümleler kuran oyuncu evcil muhabbet kuşum 10 günden fazladır kötü.
İlk zamanlar kabarık ve sessiz durması ile dikkatimizi çekti. Sıcak tutmaya çalıştık.
Veterinere götürdüm. Üşütmüş, cereyanda kalmış dedi. Antibiyotik verdi,4 gün kullandık. Bu defa kabız oldu. İnternetten probiyotik aldım, suyuna karıştırdım. Ağzına 2 damla zeytinyağı damlattım. Kabızlık sorunu geçti, bazen iyi oluyor ama çoğu zaman uykulu. Kabarık, konuşmuyor ötmüyor. Az yiyor. Vitamin desteği de veriyoruz.
Ben daha ne yapayım? Onu kaybetmek istemiyorum. Lütfen yardım edin :((
Iyilesecektir fakat cok fazla ilac kullanmak sagligini dah aolumsuz etkiler ornegin benimde ayni sorunu olan muhabbet kusuma sarimsak ve bol sebze havuc,elma,salatalik gibi seylerle tedavi uyguladik ve atlatti bukadar fazla ilac kusa zarar verevilir soguk alginligindan degil ilaclardan olmesi daha olasi

Ekli dosyayı görüntüle 24674 Ekli dosyayı görüntüle 24673 Arkadaşlar merhaba, öncelikle hesap eşimin adına. Bir anne olarak yazıyorum :( çok mutsuzum.
1,5 yaşında çok tatlı, bıcır bıcır, cümleler kuran oyuncu evcil muhabbet kuşum 10 günden fazladır kötü.
İlk zamanlar kabarık ve sessiz durması ile dikkatimizi çekti. Sıcak tutmaya çalıştık.
Veterinere götürdüm. Üşütmüş, cereyanda kalmış dedi. Antibiyotik verdi,4 gün kullandık. Bu defa kabız oldu. İnternetten probiyotik aldım, suyuna karıştırdım. Ağzına 2 damla zeytinyağı damlattım. Kabızlık sorunu geçti, bazen iyi oluyor ama çoğu zaman uykulu. Kabarık, konuşmuyor ötmüyor. Az yiyor. Vitamin desteği de veriyoruz.
Ben daha ne yapayım? Onu kaybetmek istemiyorum. Lütfen yardım edin :((
Iyilesecektir fakat cok fazla ilac kullanmak sagligini dah aolumsuz etkiler ornegin benimde ayni sorunu olan muhabbet kusuma sarimsak ve bol sebze havuc,elma,salatalik gibi seylerle tedavi uyguladik ve atlatti bukadar fazla ilac kusa zarar verevilir soguk alginligindan degil ilaclardan olmesi daha olasi.

Kuşun ölmesinden iyidir hocam. Tedaviden sonra bol vitamin, probiyotik meyve sebze ve mama takviyesiyle kuş kendine gelir.
Iyilesecektir fakat cok fazla ilac kullanmak sagligini dah aolumsuz etkiler ornegin benimde ayni sorunu olan muhabbet kusuma sarimsak ve bol sebze havuc,elma,salatalik gibi seylerle tedavi uyguladik ve atlatti bukadar fazla ilac kusa zarar verevilir soguk alginligindan degil ilaclardan olmesi daha olasi.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Dün kuşun ağzına sirke damlattım, kustu. Baya kötü oldum, çok pişman oldum. iftar sofrasında çok ağladım, bişey olacak diye. Çok Da dua ettim, misafirlerim vardı onlar da çok üzüldü. Sabah kalktığımda maşallah biraz iyi gördüm, akşam üzeri daha iyi gibiydi. Hemen vitamin takviyesi yaptım. Yem yedi, su içti.
Şuan iyiye gidiyor. Allah hepinizden razı olsun :) Gelişmeleri yazacağım.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Dün kuşun ağzına sirke damlattım, kustu. Baya kötü oldum, çok pişman oldum. iftar sofrasında çok ağladım, bişey olacak diye. Çok Da dua ettim, misafirlerim vardı onlar da çok üzüldü. Sabah kalktığımda maşallah biraz iyi gördüm, akşam üzeri daha iyi gibiydi. Hemen vitamin takviyesi yaptım. Yem yedi, su içti.
Şuan iyiye gidiyor. Allah hepinizden razı olsun :) Gelişmeleri yazacağım.
Gözünüz aydın. Ama Sadece sirkeyle olmaz ki sirke zaten fazlası zarar. İlaç tedavisine acil başlamalısınız. Yemek yiyip su içebiliyor mu?

Gözünüz aydın. Ama Sadece sirkeyle olmaz ki sirke zaten fazlası zarar. İlaç tedavisine acil başlamalısınız. Yemek yiyip su içebiliyor mu?
Öncesinde çok ilaç kullandık. Antibiyotik, probiyotik ve vitamin. En son çare ağzına sirke damlattım. Şuan probiyotik ve vitamine devam ediyoruz. Evet maşallah yem yiyor ve su içiyor.

Öncesinde çok ilaç kullandık. Antibiyotik, probiyotik ve vitamin. En son çare ağzına sirke damlattım. Şuan probiyotik ve vitamine devam ediyoruz. Evet maşallah yem yiyor ve su içiyor.
Biteral tablet mikostatin kullanmaz iseniz yaptığınız herşey boşa gidecektir hastalığı yenmeyip zayıflatıyor bu esnada kuş hareketlerin ce yeter diyip bırakıyorsunuz selçuk hocanın tedavisini uygulayın hızlıca çünkü kuşunuz yem yese bile yediği yemin faydasını görmediği için zayıflamaya devama eder

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Suyuna sirke katmaya devam edin tedavi başlayana kadar. Mustafa beyin dediği ilaçları kullanın.

O zaman 250 mg Biteral tablet alın ve Selçuk hocamızın dediği miktarda tedaviye başlayın. Düzelecektir inşallah. Geçmiş olsun.

Tamam, sağlık ocağına yazdırayım. Maşallah bana iyileşti gibi geliyor ama. Sizin tecrübelerinize güveniyorum.

7E0F5969-6204-45DB-BB58-53E2D2789998.jpeg
kuşunuzun son durumunu merak ettim @OZKANAVLAK
Maşallah herşey yolunda :) Eskisi gibi oynuyor, konuşuyor, ele avuca sığmıyor ;)
İlginiz için teşekkürler

Ekli dosyalar

• 12AFF587-E614-427B-B4FA-C05D17CBBAC2.jpeg
    12AFF587-E614-427B-B4FA-C05D17CBBAC2.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 27
Geçmiş olsun. Kafes su ve yem temizliğine dikkat edin. 10 günde 1 suyuna 3-4 damla sirke katın. Çok fazla vermeyin dikkat edin. Yararından çok zararı da var. Probiyotik ve vitamin takviyesini de unutmayın. Sizde biliyorsunuz ki kuş beslemek sorumluluk istiyor. Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun. Kafes su ve yem temizliğine dikkat edin. 10 günde 1 suyuna 3-4 damla sirke katın. Çok fazla vermeyin dikkat edin. Yararından çok zararı da var. Probiyotik ve vitamin takviyesini de unutmayın. Sizde biliyorsunuz ki kuş beslemek sorumluluk istiyor. Tekrar geçmiş olsun.
Evet, çok haklısınıZ. Çok seviyorum, iyi de baktığımı düşünüyordum ama ... Bundan sonra çok daha dikkat ederim. Çok teşekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun.

Geri