Karadeniz Pet

Neden Bukadar Durgun ?

Atakan Ç.

Yeni Üye
Selamun Aleykum arkadaşlar,

Öncelikle fotoğrafta gördüğünüz erkek muhabbet kuşunu 10 gün önce aldım. Ve 2.5 aylık şuan. Tekrardan 2. Fotoğrafta görüldüğü gibi tüneğin hep o köşesinde duruyor. Önceden orada ayna asılıydı, petshop sahibi aynayı çıkartırsam bana alışacağını söyledi. Çıkardım ama yinede hep orada dışarıya hiiç çıkmıyor kapısı hep açık gördüğünüz gibi. Sadece yem falan yiyor. Elime zaten kendilginden gelmiyor anca ben biraz göğsüne doğru ittirirsem geliyor. Zaten şuan tüyde biliyorum ama kafesten hiç çıkmaması bana garip geldi. Daha önce 1 kere daha beslemiştim hep çıkardı kafesten. Bunun sebebi ne olabilir acaba ? Yani 10 günde bence alışması lazımdı ? Kuş sesi açınca deliye dönüyo full ötüyor ama onun dışında çok nadir ötüyo günde 3 5 kere kendi kendine ötüyor. Yani pek dışarsıyla ilgisi yok. 1 kere uçurmaya kalktım dün, çoık hızlı uçuyo konamıyo tutturamıyo bi türlü konacağı yeri o yüzden 3 5 tur atıyo anca zorla yere konuyo. Sanırım telekleri eksik. Fakat benim kafama taktığım sorun kafesten hiç çıkmaması. Hasta desem değil gayet sağlıklı lütfen aydınlatırsanız sevinirim..

Ekli dosyalar

• DSC_0377.JPG
    DSC_0377.JPG
    367.8 KB · Görüntüleme: 11
  • DSC_0378.JPG
    DSC_0378.JPG
    559.5 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Kuş mutsuz ama sebebini bilemeyeceğim.

Geri