Karadeniz Pet

Neo-Tm Vet / Bu ilaç yavru muhabbet kuşunda ishal için kullanılır mı?

Eroltopcu

Yeni Üye
20180630_163543.jpg

Prospektüsünde neler yazıyor? Kullanıldığı durumlara dair bir başlık olmalı orayı bir okuyun.

Kanatlı için kullanılır diyor ama bilemedim şimdi. Özellikle civciv tavuk buzak belirtilmiş ama direk muhabbet kuşu yazmıyor

Yok kimler için kısmı değil de hangi hastalıklar için kullanıldığına dair bir yer olması lazımz

Yok kimler için kısmı değil de hangi hastalıklar için kullanıldığına dair bir yer olması lazımz
Solunum yolu ve sindirim sistemi enfeksiyonlarında; mavi ibik, pullorum, bakteriyel enteritisler ve enfeksiyöz sinovitis de vs. kullanılır yazıyor.
Bir de düne oranla dışkıdaki su ve cıvıklık azaldı. İlk yeşil su gibiydi sonra koyu yeşil oldu şimdi de siyaha yakın artı birazcıkta beyaz var dışkıda. Yemesinde ve su içmesinde sorunda yok. Ama yavru olduğu içinmidir bilmiyorum biraz fazla uyuyor gibi :) Şimdi suyuna normal avisol vitamin koydum. Emib olamadığım için bahsettiğim ilacı kullanmadım

Aşırı kabarma halsizlik de yok gibi

Ekli dosyalar

• 20180630_184858.jpg
    20180630_184858.jpg
    5.4 MB · Görüntüleme: 46
Kuş aç mı? Açlıktan siyah dışkı olabiliyormuş. Bir şeylerden yedirdikten sonra dışkıya bakın. Hastalık da olabilir siyah dışkı devam ediyorsa veterinere götürün.

https://www.google.com.tr/amp/www.muhabbetkusu.com.tr/threads/kusum-diskisini-siyah-yapiyo.56387/?amp=1486798642
Yemek yemesinde problem yok. Ben kuşu dün kuş üretimi yapan arkadaştan aldım. Geldiğinden buyana yemesinde problem yok. Hatta oldukça iştahla yiyor :) Ama dediğim gibi ilk gün dışkı suluydu şimdi ise yukarda attığım gibi. Gittikçe normale dönüyor gibi

Yemek yemesinde problem yok. Ben kuşu dün kuş üretimi yapan arkadaştan aldım. Geldiğinden buyana yemesinde problem yok. Hatta oldukça iştahla yiyor :) Ama dediğim gibi ilk gün dışkı suluydu şimdi ise yukarda attığım gibi. Gittikçe normale dönüyor gibi
Siyah normal değil yeşil tonu olması lazım.

Bu şekilde dışkılama devam ediyor. Ama kuşun halsizlik kabarma gibi belirtileri yok. Yemesinde de problem yok. Oldukça iştahlı. Üstelik daha 3-4 gün önce almama rağmen çok da sıcak kanlı ve benden korkmuyor. Şimdi ben bu ilacı kullansam mı acaba ? Çünkü köydeyim veterinere gitme fırsatım olmadı. Bu ilacı da kuş ishal olduğu sırada veterineri aradım şikayetlerini anlattım o şekilde önerdi. Yani muayene etmedi.

Ekli dosyalar

• 20180701_132506.jpg
    20180701_132506.jpg
    965.3 KB · Görüntüleme: 31
  • 20180701_130230.jpg
    20180701_130230.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 24
  • 1530611938831999216806.jpg
    1530611938831999216806.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
Bu şekilde dışkılama devam ediyor. Ama kuşun halsizlik kabarma gibi belirtileri yok. Yemesinde de problem yok. Oldukça iştahlı. Üstelik daha 3-4 gün önce almama rağmen çok da sıcak kanlı ve benden korkmuyor. Şimdi ben bu ilacı kullansam mı acaba ? Çünkü köydeyim veterinere gitme fırsatım olmadı. Bu ilacı da kuş ishal olduğu sırada veterineri aradım şikayetlerini anlattım o şekilde önerdi. Yani muayene etmedi.
Veterinerle madem iletişiminiz var fotoğrafları ona atın. Bu fotoğraflarda ishal yok daha başka. Sanki ilk dışkı kanlı. Mutlaka veterinerinize danışın.

Veterinerle madem iletişiminiz var fotoğrafları ona atın. Bu fotoğraflarda ishal yok daha başka. Sanki ilk dışkı kanlı. Mutlaka veterinerinize danışın.
Evet zaten ishal ilk gün vardı. Sonra bu şekile döndü. Dediğiniz gibi tekrar veteriner ile iletişime geçmeye çalışıyorum. Teşekkürler

Geri