Karadeniz Pet

Oglumuz 7 aylık oldu arkadaslar uretim için...

Askim

Yeni Üye
7 aylık olduk.. biliyorum henuz ciftlesmeye hazir degil ama aklimi karistiran konular var bi yandan 8 aylik oldugunda yanina bi disi aliyim kizisana kadar alissinlar birbirlerine diyorum bi yandanda tam kizistiginda yani 12 aylik olduğunda falan bakici damizlik daha once yumurtlamis tecrubeli bir disi alsam mi diye dusunuyorum .. benim hic tecrubem yok bu konuda hangisi daha mantikli ve daha sağlıklı olur sizce

değnek misali..

neresinden tutsan problem.

tecrübeli dişi alirsin, senin erkek işsiz çıkar.

yanina tecrübesiz alırsın, yine senin erkek işsiz çıkar.

>>

senin erkek canavardir, tecrübesiz dişi işsiz çıkar..
senin erkek canavardir, tecrübeli dişi ile anlaşamaz.

>>

eş seçimini ona bırakırsın, bu sefer anlaşana kadar canın çıkar.

karar senin

Benim erkek 7 aylık dı 5 aylık bir disi aldım yani en azından ben öyle tahmin ediyorum dişi biraz kucum gibi dedim bizim erkek rahat bırakmaz ama aralarında herhangi bir problem olmadı arada bizim ki bağırıyor ona :D bende erkenden birbirilerine alışsınlar diye aldım zaten eşi nide kendine seçtirdim 3 gün oldu şuan mutlular

Eğer mutlaka bir dişi alacaksanız onun yaşlarında bir dişi alın şimdiden. Eve getirir getirmez yanına atmayın. 20 gün kadar hem hastalık ihtimaline karşı hem de dişinin yeni ortama alışması için ayrı kafeste tutun. Birbirlerine ulaşmak için can atarlar aldırış etmeyin. Sonra dişiyi erkeğin kafesine atın. % 80 eş tutarlar. Tecrübeli dişi arayışına girmeniz şart değil yani.

Eğer mutlaka bir dişi alacaksanız onun yaşlarında bir dişi alın şimdiden. Eve getirir getirmez yanına atmayın. 20 gün kadar hem hastalık ihtimaline karşı hem de dişinin yeni ortama alışması için ayrı kafeste tutun. Birbirlerine ulaşmak için can atarlar aldırış etmeyin. Sonra dişiyi erkeğin kafesine atın. % 80 eş tutarlar. Tecrübeli dişi arayışına girmeniz şart değil yani.
Usta ben 1 2 gün ayrı tuttum sonra birleştirdim şuan bir sıkıntı yok sağlıklı duruyorlar sadece dişi ortama pek hakim değil erkek yönetiyor ama dişi yi cere renginin sağı kahverengi sol tarafı mavi bi arkadas kızışma durumu var dedi siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

değnek misali..

neresinden tutsan problem.

tecrübeli dişi alirsin, senin erkek işsiz çıkar.

yanina tecrübesiz alırsın, yine senin erkek işsiz çıkar.

>>

senin erkek canavardir, tecrübesiz dişi işsiz çıkar..
senin erkek canavardir, tecrübeli dişi ile anlaşamaz.

>>

eş seçimini ona bırakırsın, bu sefer anlaşana kadar canın çıkar.

karar senin
Benim erkek 7 aylık dı 5 aylık bir disi aldım yani en azından ben öyle tahmin ediyorum dişi biraz kucum gibi dedim bizim erkek rahat bırakmaz ama aralarında herhangi bir problem olmadı arada bizim ki bağırıyor ona :D bende erkenden birbirilerine alışsınlar diye aldım zaten eşi nide kendine seçtirdim 3 gün oldu şuan mutlular
Harikasiniz cok teşekkür ederim

Geri