Karadeniz Pet

ölen yavrular

pikican

Meraklı Üye
Herkese hayırlı günler bizim kuşlar 7 yumurta yapmıştı herşey güzeldi bikaç gün önce yavruların 2 si çıktı biraz büyüdüler fakat bugün yuvalığa baktığımda 3 ölü yavru biri de kabuğun içinde ölü bulduk ve yumurtanın 1i de yok ortada yardımcı olun gözüm gibi bakıyorum normalde ama evimiz sobalı bu yavruların olduğu kafes soğuk bir odada duruyordu şimdi değiştirdik ama iş işten geçti yine de tavsiye verin bu işi bilenler özellikle cevap bekleriz daha önce de yavrulamışlardı sıkça kontrol etsek de bişey yapmamıştı anne kuş güzelce büyümüşlerdi soğuktan mı öldüler yani??

ayrıca bu kuş yumurtalara sahip çıkmıyor demin ölenleri aldık şimdi üstüne yatmıyor :( başka herhangi bir dişi kuş hiç sahip çıkmaz değil mi başka kuluçkada anne kuşumuz yok başka kuş alma imkanımız da yok sobalı odada rahatsız olmasınlar sakin ortamda dursunlar diye o odaya aldım,hem ısı değişiminden etkilenmesinler diye çünkü sobalı odada bir anda yüksek sıcaklıklara erişebiliyor ne yapalım hangi odada tutacağız bu kuşları yardımcı olursanız çok seviniriz..

Son düzenleme:
tekrar üstüne yattı ama ilginç olan erkek kuş da sürekli dişinin yanında duruyor

Sobasız olan odanın sıcaklığı kaç derecelerde. Şimdi kuşlar o sıcak olmayan odaya alıştı ve siz yerini değiştirip sıcak bir odaya aldıysanız sorunlar yaşayabilirsiniz. En basitinden tüye girebilirler.

kaç derece olduğunu bilmiyoruz ısı yalıtımı var ama insan duramıyor orada üşüyor, anne artık oturmuyor yumurtaların üstüne ne yapacağız yumurtalar soğuyor mu hemen 2-3 gün mü beklenecek?uşaktayız dışarda kar yağıyor yani odanın sıcaklığını belki tahmin edersiniz diye söyleme gereği duydum..

Disarda kar yagarken ''Gözüm gibi bakıyorum.'' Diyip kuşların soğuk odada olması tuhaf geldi. Soğuktan kaybetmişsin yavrulari. Penguen değil bu kuslar 18 derecenin altına düşmemeli.

Disarda kar yagarken ''Gözüm gibi bakıyorum.'' Diyip kuşların soğuk odada olması tuhaf geldi. Soğuktan kaybetmişsin yavrulari. Penguen değil bu kuslar 18 derecenin altına düşmemeli.
haklısınız bir yönden ama sobalı odada ısı değişimi çok oluyor bir anda çok ısınabiliyor annesi oturmuyor da üstüne artık yumurtaların,ayrıca dayanabiliyorlar diye biliyorduk biz annesi ısıtıyor diye, bilsek elbetteki koymazdık Allahın izniyle

Son düzenleme:
Geri