Karadeniz Pet

Ölümden döndürdüm, şimdi ishale çözüm

Selenayy17

Yeni Üye
Merhabalar 2 hafta öncesi evime yeni bir birey aldım 2 gün önce sabah sapasağlam bıraktığım kuşum akşam geldiğimde can çekişiyordu ishal vs yok ancak ayaklarının üstünde duramıyor kabarık şekilde tabanda yatıyordu yem su içemiyordu yutkunmuyordu 2 gündür kursak beslemeyle sabah akşam yumurta sarısı,cicibebe, bağırsak düzenleyici, 2 damla sirke derken halini topladım ancak şimdi mama yiyemediği için direk cıvık kakayla yumurta dışkılamaya başladı, daha uyanık tüneğine tırmanıyor ama yerde bacakları açık ayakları toplu şekilde duruyor yem yemiyor kursaktan besleme yapıyorum. Fotoğraflarda tabanda durduğu ilk akşam sarı dışkılı olan şimdiki hali, aldığım yer sabaha çıkmaz derken gözüm gibi ayakta tuttum ancak daha fazla ne yapabilirim ishal vs yem yemesi için Nasıl bir yol izlemeliyim lütfen yardımcı olur musunuz

Tünekten zor zar da olsa sallana sallana duruyor ama kendi çıkıyor tutuna tutuna

Ekli dosyalar

• Screenshot_20220514_000641_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220514_000641_com.android.gallery3d.jpg
    456.7 KB · Görüntüleme: 23
  • Screenshot_20220514_001019_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20220514_001019_com.android.gallery3d.jpg
    377.4 KB · Görüntüleme: 21
Diski bozuk. Kendi iyi görünmüyor imkanlarınizla yaşatmaya calismissiniz.ama buradaki öneriler bir yere kadar. Kuşu acilen kanatlı uzmana götürmeniz lazım.

Entrobac probiyotik ve gervit vitamin toparlar mi bilmiyorum. Bu ikisi bağışıkligi guclendiriyor ama şu durumda bir şey diyemiyorum maalesef

Diski bozuk. Kendi iyi görünmüyor imkanlarınizla yaşatmaya calismissiniz.ama buradaki öneriler bir yere kadar. Kuşu acilen kanatlı uzmana götürmeniz lazım.
İlçede yaşadığım için kendi imkanlarımla yapmak zorunda kaldım maalesef aldığım yere sordum ancak sabaha çıkmaz müdahale etme bence dedi, bu kadar direnmişken kaybetmek istemiyorum

Mısır unu iyice haşlanmış yumurta sarısı ve suyu muhallebi kıvamına getirip bu şekilde de kursaktan besleme yapmaniz lazim. Cici bebe de şeker oldugu için çok fazla önerilmiyor. Ve dedigim takviyeleri de almanız lazım. Sirke kaymayin suya.

Mısır unu iyice haşlanmış yumurta sarısı ve suyu muhallebi kıvamına getirip bu şekilde de kursaktan besleme yapmaniz lazim. Cici bebe de şeker oldugu için çok fazla önerilmiyor. Ve dedigim takviyeleri de almanız lazım. Sirke kaymayin suya.
Tamam sirkeyi ve cici bebeyi kesip mısır ununa dönüyorum sabah diafurly verdim 1 cc kadar ishali için, mama vermedim bağırsak dinlensin diye. Sanırım mamayı çok sulu yaptığım için de ishale döndü. Haşlanmış patates vermem gerekir mi acaba, halsizliği biraz daha iyi olsa kendisi yem yemeye başlıcak diye umut ediyorum. Yada şöyle kabuksuz yemlerden alıp blenderla mama yapıp versem düzelir mi acaba ishali.

Tamam sirkeyi ve cici bebeyi kesip mısır ununa dönüyorum sabah diafurly verdim 1 cc kadar ishali için, mama vermedim bağırsak dinlensin diye. Sanırım mamayı çok sulu yaptığım için de ishale döndü. Haşlanmış patates vermem gerekir mi acaba, halsizliği biraz daha iyi olsa kendisi yem yemeye başlıcak diye umut ediyorum. Yada şöyle kabuksuz yemlerden alıp blenderla mama yapıp versem düzelir mi acaba ishali.
Evet haşlanmış patates te verebilirsiniz. Ama şu durumda kursaktan mutlaka besleme yapmanız gerekmektedir.2-3 saatte bir. dediğim urunlerle. Çünkü şu durumda kendi yiyemez yer gibi yaparlar halsiz güçsüz oldukları için yiyemezler.evet mama çok sulu olmasın. Muhallebi kıvamında. Elinizde vitamin var mı bulundurursaniz iyi olur. İnşallah toparlayacaktir 🙏🏻

Bu arada günde 3 kez kursaktan beslemeniz gerekiyor.ama yine de kanatlı veterinerin gormesi şart 🙏🏻

Evet haşlanmış patates te verebilirsiniz. Ama şu durumda kursaktan mutlaka besleme yapmanız gerekmektedir.2-3 saatte bir. dediğim urunlerle. Çünkü şu durumda kendi yiyemez yer gibi yaparlar halsiz güçsüz oldukları için yiyemezler.evet mama çok sulu olmasın. Muhallebi kıvamında. Elinizde vitamin var mı bulundurursaniz iyi olur. İnşallah toparlayacaktir 🙏🏻
Tamam alacağım hepsini, çalıştığım için sabah akşam besleyebiliyorum maalesef bakacağım hepsine

Şuan eve geldim ve maalesef direnememiş Kısmet'im kaybettik. Herkese yardımları için çok teşekkür ediyorum

Geri