Karadeniz Pet

Önemli bir konu

Büyük geçmiş olsun insallah düzelir...

Kuş uçamıyo 3 saate nasıl unutur uçmayıııı [emoji22] [emoji22] [emoji22] [emoji22] [emoji22]

VSP355g cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşlar kuş sanki kangrenmi ne deniyor öylemgibi kanadını titrete titrete ağzıyla biyeri ısırırken bırakamıyo sanki açamıyo azını video atıcam Tapatalk tan atolmıyor elşm ayağım birbirine karıştı [emoji22]

Arkadaşlar lütfen izleyin

Güncellllll

Ilk halinden daha iyi gibi daha rahat olabilecrgi bir kafese al istersen toparlicak gibi gozleri fln cok dinç bakıyo . bir arastir sor felç gecirme durumu varmi diye cunku bi ansa boyle olmasi garip vitaminini eksik etme rahatlıkla ulaşabilecegi bir yere koy . hic toparlayamazsa veterinere goturmekten baska caren yok gibi duruyor umarım düzelir.

Ilk halinden daha iyi gibi daha rahat olabilecrgi bir kafese al istersen toparlicak gibi gozleri fln cok dinç bakıyo . bir arastir sor felç gecirme durumu varmi diye cunku bi ansa boyle olmasi garip vitaminini eksik etme rahatlıkla ulaşabilecegi bir yere koy . hic toparlayamazsa veterinere goturmekten baska caren yok gibi duruyor umarım düzelir.
İnanamıyorum benimde aklımdan az önce felç geldi. Ayaklarında arka 2 parmaklarını hareket ettiremiyor ondan duramıyormolabilir tünekte.

Genellikle sultan papagani bakiyorum muhabbet kusuna yeni basladim fazla bilgim yok yanliz benim sultan papaganim felc olmustu ayaklari boyle davraniyodu kanatlari ve gagasiyla yuruyo sen burdakilerden kesin bir bilgi al ona gore vitamin takviyesi ve ayaklara masaj uygula . normalde vitamin kullaniyorsun dimi suluklarda? Bazen bazı kuşların direnç leri daha dusuk olabiliyor ilgi gosterirseniz iyi olacaktir kesin bir tedavi yontemi icin yardimci olamiyorum kusura bakmayin umarim birileri ilgilenir :)

Masajı nasıl yapmalıyım hiç oynatamıyo gibi değil oynatıyor ama zor aynı durum kanattada var ama benim anlamadığım 3 saat içinde nasıl olabilir felç kafam almıyor

3 saatte olabilir genelliklede vitamin eksikliginden olur suluklardaki vitaminler 24 saat icinde etkisini kaybeder hergun degistirmeniz gerekiyor yumurta mamasi hayvanlar icin onemli bir besindir yanlis anlamayin ama kusunuza iyi bakmamak bu sebepleri dogurabiliyor bazen iyi baksanizda bir sorun cikabiliyor yani sizle alakalida olmayabilir kusunuzun direncide cok onemlidir eger felcse agizdan damla seklinde vitamin kullanabilirsiniz(veterinerden alın) suluktan icemiyorsa eger icebiliyorsa avi vit kullanin kuslar felc olsa bile geri donusu vardir . vazelin tarzinda bi kremle hafif dokunuslarla masaj yapabilirsiniz ben genellikle sultan papaganlarima oyle yapiyorum. Ama dedigim gibi tam bir bilgim yok felcmi yoksa baska bir sorunmu diye .

Şimdi vazalin sürcem vitaminim deep multisol multi vitamin ondan damlatcam yumurta falan vercem demi

Genellikle felç b vitamini eksikliginden olur b vitaminidr takviye olarak yapmalisiniz ben veterinerden aldigim b vitaminini agza damla olarak kullandim faydasini gordum. Siz bu aksamlik ayaklara masaj uygulayin vitamini uygulayin yumurtayi simdi vermeyin gec oldu yemicektir zaten kusunuz biraz dinlensin yarin oldugunda genis capli bi arastirmayla b vitamini takviyesi uygularsiniz ama eger felçse...

Teşekkür ederim son durumu paylaşıcam

Genellikle felç b vitamini eksikliginden olur b vitaminidr takviye olarak yapmalisiniz ben veterinerden aldigim b vitaminini agza damla olarak kullandim faydasini gordum. Siz bu aksamlik ayaklara masaj uygulayin vitamini uygulayin yumurtayi simdi vermeyin gec oldu yemicektir zaten kusunuz biraz dinlensin yarin oldugunda genis capli bi arastirmayla b vitamini takviyesi uygularsiniz ama eger felçse...
Kuş felçmiş 3 saAt aralıklarla ayagına vazelin sürdüm ve biraz oynadım ayagıyla masaj yapar gibi ama pek iyi göremedim. Sonra yumurta verdim. B vitamini varmış yuöurtada umarım etki eder. 2 kez azına vitamin koydum. Kuş öyle bi yerde duröuyor yürüyor çok şükür.

Felçlerde erken farketme çok iyi bir şey vitaminini eksik etmeyin sulukta olsun yemde olsun krem uygulayin masaj seklinde sakin hissetmiyo diye cok bastirmayin. Kusunuzla ilgilenin emin olun duzelecektir. Durumdan haberdar edin :)

Felçlerde erken farketme çok iyi bir şey vitaminini eksik etmeyin sulukta olsun yemde olsun krem uygulayin masaj seklinde sakin hissetmiyo diye cok bastirmayin. Kusunuzla ilgilenin emin olun duzelecektir. Durumdan haberdar edin :)
B vitaminini almama gerek varmı yumurta muz da var o vitamin verebilirim gerekiyorsa alırım sıkıntı değil. Yem yemesinde en ufak sıkıntı yok.

Ilacla mudahale son cozum olarak gorulur kuslarin omrunu kisaltirda denilebilir kimyasal sonucta bir kac gun gozetimde tutun eger durumu iyiye gidiyorsa insallahda gider ilaca gerek yoktur ayaklarinin uzerine dik bir sekilde durabilirse tamamdir meyve ve yumurta yeterli demektir (bunları sık sık tazeleyin).insallah iyi olur :)

Ilacla mudahale son cozum olarak gorulur kuslarin omrunu kisaltirda denilebilir kimyasal sonucta bir kac gun gozetimde tutun eger durumu iyiye gidiyorsa insallahda gider ilaca gerek yoktur ayaklarinin uzerine dik bir sekilde durabilirse tamamdir meyve ve yumurta yeterli demektir (bunları sık sık tazeleyin).insallah iyi olur :)
Son bir şey daha internette gördüm kuşun ayagına palet takmış dediğimi anlamkştırsınız ayağı düzlenmeis için sizce gerekirmi yapımıyımmı yürüyrmiyorya.

Anladım ama hic denemedim acikcasi yani atlatirsa iyi olacaktir zaten olurda iyi olmazsa ve etrafinizda veteriner yoksa eczaneden bir b vitamini ilaci alin(ben bemiks kullaniyordum ama sultanlarım icin!!!!) ve iyce ezip diline surun bunu son care olarak yapin dedigim gibi ilac agirdir.

Anladım ama hic denemedim acikcasi yani atlatirsa iyi olacaktir zaten olurda iyi olmazsa ve etrafinizda veteriner yoksa eczaneden bir b vitamini ilaci alin(ben bemiks kullaniyordum ama sultanlarım icin!!!!) ve iyce ezip diline surun bunu son care olarak yapin dedigim gibi ilac agirdir.
Bunu atlatalım dua edicem size iyi akşamlar