Karadeniz Pet

Önerilerinizi Mutlaka Bekliyorum...

barisarslan

Meraklı Üye
Arkadaşlar Merhaba

Bende 2 adet albino ve çek çift kuşum bulunmakta. Kendilerine 2 haftadır yumurta maması yapmaktayım fakat kuşlarım hiç oralı olmuyorlar. Mamayı mamalığa koymama rağmen hiç gelip yemiyorlar fakat elimde yanına götürdüğümde yiyorlar az yiyip bırakıyorlar.
Bende çözüm olarak bugün akıllı yemliğimi çıkardım mamayı koydum acıkınca yer diye düşündüm. Yanlış yapıp yapmama arasında kararsız kaldım. Kuşlarımın mama yemesini istiyorum ne yapabilirim önerileriniz neler???

Mamanın içindekiler:
  • 1 adet haşlanmış yumurta ve yumurta kabuğu(Zarı çıkartılmış şekilde)
  • Yarım adet havuç (Rendelenmiş ve suyu alınmış şekilde)
  • 5 veya 6 adet ballı muzlu bebe bisküvisi (blanderla çekilmiş olarak)
  • 3 Kaşık Galeta unu
  • 3 Kaşık İrmik

Bütün eklediklerim bunlar tavsiyeniz neler ve kuşlarımın mamaya karşı ilgisizliklerini anlamış değilim öneri ve yorumlarınızı dikkate alıyor olucam...

Bence yanlış yapmışsın önlerinde yem hep bulunsun ayrıca mamayı koy azar azar yap bir alışırsalar devamı gelir

Benim kuşlarım mamayı hazırlarken kaşıktan gelen sesi duyduklarında kafese yapışıyorlar :) Alışırlar siz Yusuf beyin dediği gibi yapın.

Valla arkadaşlar sabırla ve özenle yapıyorum umarım dediğiniz gibi bir karşılık alabilirim. Öğrenmek istediğim eksik yada yanlış yaptığım bir yer mi var siz değerli üretici ve tecrübeli besleyicilerden öğrenmek ve duymak istedim. Ayrıca evet Yusuf bey bugun aklım sürekli onlarda acaba ne yaptılar nasıl idare ediyorlar diye pişmanlık duygusu var :) Yinede değerli yorumlarınız için Teşekkürler.

Önerileriniz varsa duymayı çok isterim.

Aaa dur bunu bende deniyecem. Önerin için teşekkür ederim @Ahmed Demir

Başka önerisi olan arkadaşım varmıdır?

Geri